بزرگراه حمص به حماه سوریه بازگشایی شد

بزرگراه حمص به حماه سوریه بازگشایی شد
چهارشنبه 16 خرداد 1397 - 20:14

بزرگراه بین المللی حمص به حماه در سوریه امروز (چهارشنبه) پس از هفت سال بسته بودن برای حمل و نقل عمومی بازگشایی شد.

 

العالم - سوریه

این بزرگراه پس از پاکسازی و برطرف کردن خسارت های ناشی از حملات گروه های تروریستی مستقر در حومه شمالی استان حمص و حومه جنوبی استان حماه آماده بهره برداری شد. 

این بزرگراه مواصلاتی در پی دستیابی به راه حل سیاسی میان دولت سوریه و افراد مسلح تروریستی و بیرون راندن آنها از حومه شمالی حمص و حومه جنوبی حماه و انتقال به ادلب و جرابلس گشایش یافت.

این توافقنامه شامل انتقال تروریست مخالف راه حل سیاسی با خانواده هایشان به جرابلس و ادلب ظرف سه روز پس از تحویل تسلیحات سنگین و نیمه سنگین و مهمات از سوی عناصر مسلح است.

بر اساس این توافقنامه ارتش سوریه وارد منطقه شد و تمامی نهادهای دولتی کار خود را از سرگرفتند و جاده بین المللی حمص به حماه ظرف سه روز پس از امضای توافق و تامین امنیت این جاده از سوی یگان های نظامی گشایش یافت.

شهر حماه از نظر جمعیت چهارمین شهر بزرگ سوریه پس از دمشق، حلب و حمص است که در مرکز این کشور و در کرانه رود 'العاصی' واقع شده و مرکز استان حماه است. 

حمص نیز یکی از مهمترین شهرهای سوریه است که در غرب این کشور و در 150 کیلومتری دمشق قرار دارد.

فرماندهی کل ارتش سوریه چهارشنبه 26 اردیبهشت با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ارتش سوریه با همکاری نیروهای همپیمان پاکسازی 1200 کیلومتر مربع از حومه شمالی حمص و حومه جنوبی حماه را از وجود تروریست ها در 65 شهرک و روستا کامل کردند. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها