نتانیاهو: به دنبال عقب راندن ایران در منطقه هستیم

نتانیاهو: به دنبال عقب راندن ایران در منطقه هستیم
پنج‌شنبه 17 خرداد 1397 - 11:34

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با نخست وزیر انگلیس گفت که اسرائیل به دنبال عقب راندن ایران در منطقه است.

العالم - فلسطین اشغالی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در ملاقات با ترزا می، نخست وزیر انگلیس، گفت که اسرائیل به دنبال عقب راندن "تجاوزات ایران" در منطقه است.

در این دیدار ترزا می بر موضع قدرت‌های اروپایی در پایبندی به توافق هسته‌ای ایران و حفظ آن تاکید کرده و گفته که در عین حال مسائلی درباره سیاست منطقه‌ای ایران وجود دارد.

اما بنیامین نتانیاهو گفت که هدف او ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و همچنین تغییر سیاست منطقه‌ای ایران است. او به نخست وزیر انگلیس گفت: "فکر می‌کنم می‌‎توانیم برای رسیدن به هر دو هدف راه‌هایی برای همکاری پیدا کنیم."

قدرت‌های اروپایی در ماه‌های اخیر این موضع را تکرار کرده‌اند که فارغ از انتقاداتی که به برنامه موشکی و سیاست منطقه‌ای ایران دارند، به دنبال حفظ برجام هستند و باید مساله هسته‌ای را از مسایل دیگر تفکیک کرد.

بنیامین نتانیاهو در دو روز گذشته و پیش از ملاقات با می، با امانوئل مکرون و آنگلا مرکل، رهبران فرانسه و آلمان، دیدار کرد و بر مقابله با سیاست‌های منطقه‌ای ایران تاکید کرد.

ترزا می در ملاقات با بنیامین نتانیاهو گفته است قدرت‌های اروپایی توافق هسته‌ای را "بهترین راه" برای پیشگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌دانند.

با این حال می گفت: "می‌پذیریم که مسایلی در ارتباط با ایران وجود دارند که باید به آنها پاسخ داد، اقدامات بی ثبات کننده آن در منطقه و کشورهایی مثل سوریه و یمن، و همچنین برنامه موشکی آن".

بنیامین نتانیاهو در این دیدار از نقش ایران در خصوص سوریه انتقاد کرد.

در دیدار نخست‌وزیران انگلیس و اسرائیل، می از برخورد نیروهای نظامی اسرائیل با معترضان فلسطینی ابراز نگرانی کرد.

در مقابل، بنیامین نتانیاهو مدعی شد که تظاهرات فلسطینی‌ها در مرز غزه با اسرائیل، "یک اعتراض مسالمت آمیز" نیست و نیروهای اسرائیل تمام تلاش خود را برای "به حداقل رساندن تلفات و حفظ جان اسرائیلی‌ها" انجام می‌دهند. او معترضان را به گرفتن پول متهم کرد و مدعی شد که معترضان در مرز غزه و اسرائیل از حماس پول گرفته‌اند تا از مرز گذشته و اسرائیلی‌ها را به قتل برسانند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها