اولین سالگرد شهدای حادثه تروریستی مجلس فردا برگزارمی شود

اولین سالگرد شهدای حادثه تروریستی مجلس فردا برگزارمی شود
شنبه 19 خرداد 1397 - 15:19

نخستین سالگرد شهدای حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می شود.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: مراسم سالگرد شهدای حادثه تروریستی مجلس، فردا یکشنبه 20 خرداد از ساعت 11:30 تا 13 با حضور مقامات لشگری و کشوری و اقشار مختلف مردم در مسجد و مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شود.
در این اطلاعیه از عموم مردم دعوت به عمل آمده تا به منظور تکریم مقام شامخ شهیدان در این مراسم پرفیض و معنوی حضور یابند.
ساعت ١٠:٣٠ صبح هفدهم خرداد ٩٦ تعدادی از عوامل گروه تروریستی داعش وارد مجلس شورای اسلامی شدند در همین فاصله تعدادی هم با ورود به حرم امام راحل دست به عملیات انتحاری زدند که در نتیجه این حمله تروریستی ١٧ تن به شهادت رسیدند.
اردیبهشت امسال دادگاه علنی هشت تن از متهمان این حمله در شعبه ١٥ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی در هفت جلسه برگزار و به اتهامات این متهمان رسیدگی شد؛ ضمن اینکه حکم اعدام هشت تن از عوامل گروه تروریستی داعش که خرداد ماه سال گذشته در یک عملیات مسلحانه وارد محوطه مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام (ره) و نیز شهادت تعدادی از هموطنان و کارکنان مجلس شدند ، یکشنبه 23 اردیبهشت توسط شعبه ١٥ دادگاه انقلاب اسلامی صادر شد.
دادگاه بدوی هشت متهم حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل، اردیبهشت امسال در هفت جلسه در شعبه ١٥ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.
حکم اعدام این مجرمان در دادگاه بدوی صادر شده است؛ البته محکومان فرصت دارند تا ٢٠ روز به حکم صادره اعتراض کنند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها