«دی‌میستورا» از احتمال حضور نمایندگان معارضان سوری در نشست «ژنو» خبر داد

«دی‌میستورا» از احتمال حضور نمایندگان معارضان سوری در نشست «ژنو» خبر داد
پنج‌شنبه 24 خرداد 1397 - 17:55

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از دیدارهای خود با مقامات آمریکایی و برخی کشورها با محور «کمیته قانون اساسی سوریه» طی روزهای آینده خبر داد.

العالم _ سوریه

«استفان دی‌میستورا»، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز (پنجشنبه) گفت که ۲۵ ژوئن (۴ تیرماه) دیدارهایی با مقامات آمریکا و کشورهای متحد برای بررسی کمیته قانون اساسی سوریه خواهد داشت.

دی‌میستورا که هم‌اکنون در «ژنو» سوئیس به سر می‌برد، گفت که دولت سوریه فهرست ۵۰ نفره از نامزدهای خود را برای شرکت در نشست بررسی تشکیل کمیته مذکور به وی ارائه کرده است.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درباره مشارکت مخالفان دولت سوریه در نشست بررسی کمیته قانون اساسی که قرار است هفته آینده، روزهای ۲۸ و ۲۹ در ژنو برگزار شود، اظهار داشت که با نمایندگان آن‌ها در چندین کشور تماس‌هایی داشته است.

استفان دی‌میستورا افزود: «احتمال دارد به زودی فهرست نمایندگان مخالفان دولت سوریه برای بررسی کمیته قانون اساسی سوریه به ما تحویل شود».

او از نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه خواست که درباره نحوه اجرای تصمیمات نشست «سوچی» موسوم به «کنگره گفت‌وگوی ملی سوریه» رایزنی کنند.

شرکت کنندگان در نشست سوچی که بهمن ماه در روسیه برگزرا شد، بر سر تشکیل کمیته بررسی قانون اساسی سوریه به توافق رسیدند.

قرار است طی نشست هفته آینده به میزبانی ژنو سوئیس، این کمیته تشکیل شده و کار باز تدوین و اصلاحات قانون اساسی سوریه شروع شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها