اشرف غنی از آتش‌بس در افغانستان طی عید فطر استقبال کرد

اشرف غنی از آتش‌بس در افغانستان طی عید فطر استقبال کرد
جمعه 25 خرداد 1397 - 16:03

رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی امروز جمعه خود به مناسبت عید سعید فطر آتش بس سه روزه‌ای که از عید فطر میان دولت این کشور و شبه نظامیان طالبان برقرار می‌شود را مورد ستایش قرار داد.

العالم- آسیا 

به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس، از نیمه شب پنجشنبه و با فرا رسیدن عید فطر آتش بس سه روزه میان دولت افغانستان و گروه طالبان برقرار شده است.

اشرف غنی با استفاده از فرصت سخنرانی برای عید فطر خواهان آتش بسی طولانی‌تر با طالبان شده و از این گروه شبه نظامی خواست تا به جای بازگشت به میدان جنگ به پای میز مذاکره برگردند.

این در حالی است که طالبان با وجود اینکه اخیرا گفت: با آتش بس موافق است اما هیبت الله آخوندزاده رهبر طالبان افغانستان بر تقاضای این گروه به منظور مذاکرات با آمریکا پیش از داشتن نشست با دولت افغانستان تاکید کرد.

اشرف غنی اظهار امیدواری کرد که آتش بس فعلی در افغانستان منجر به صلح پایدار در این کشور شود.

او اظهار کرد: من امیدوارم که آتش بس میان دولت و طالبان ادامه یافته و به خونریزی‌ها پایان دهد و منجر به بازگشت صلح پایدار به افغانستان شود.

وی خاطرنشان کرد: من از هر اقدامی که خونریزی‌ها در افغانستان را متوقف کند استقبال می‌کنم و امیدوارم هستم که این آتش بس ادامه یابد و دیگر ما شاهد خونریزی در کشورمان نباشیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها