تلاش «مسعود بارزانی» برای تشکیل یک جبهه متحد کُردی در عراق

تلاش «مسعود بارزانی» برای تشکیل یک جبهه متحد کُردی در عراق
شنبه 26 خرداد 1397 - 14:49

رئیس حزب دموکرات کردستان عراق خواستار نشست رهبران احزاب کرد برای رفع اختلافات داخلی و احیای مجدد ائتلاف کردستانی در پروسه سیاسی عراق شد.

العالم - عراق

حزب «جماعت اسلامی کردستان»، شنبه (امروز)، اعلام کرد که «مسعود بارزانی» رئیس حزب دموکرات کردستان خواستار نشست احزاب کُرد برای تشکیل یک جبهه واحد و تدوین یک نقشه راه برای حل اختلافات داخلی شد.

به نوشته پایگاه خبری «المعلومة» عراق، «حمه امین» رئیس فراکسیون پارلمانی جماعت اسلامی کردستان اعلام کرد که زمزمه رفتن به صورت متحد به بغداد میان رهبران مختلف کُرد افزایش یافته است و در شرایط کنونی چنین مسئله‌ای نیز نیاز است زیرا تفرقه کنونی، در خدمت طرف‌های سیاسی دیگر است.

وی افزود: رهبران قبیله‌ای کرد، وارد عمل شده‌اند و تلاش دارند تا شعار اختلافات ما را در داخل احیاء کنند و در خارج ما متحد باشیم. مسعود بارزانی نیز خواستار نشست برادرانه میان رهبران کرد برای دستیابی به یک توافق سیاسی کردی یکپارچه و تدوین یک نقشه راه برای اختلافات داخلی در کردستان شده است.

حزب دموکرات کردستان، پیش از این با رد اختلافات میان احزاب کرد در منطقه کردستان،  از وجود تلاش‌ها و نشست‌هایی میان احزاب کرد برای احیای مجدد ائتلاف کردستانی خبر داده بود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها