تروریست ها زمین های کشاورزی را در سوریه آتش زدند

تروریست ها زمین های کشاورزی را در سوریه آتش زدند
دوشنبه 28 خرداد 1397 - 10:02

گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره سابق) وابسته به رژیم صهیونیستی بار دیگر زمین های کشاورزی و باغ های میوه را در حومه شمالی شهر القنیطره در جنوب سوریه به آتش کشید.

العالم ـ سوریه

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، عناصر تحریر الشام در ساعت های پایانی دیشب (یکشنبه) با کمک جریان باد، ده ها هکتار باغ سیب، گیلاس و انجیر را واقع در منطقه "کروم الحمریه" و 'الکشه" در جنوب روستای حضر در شمال القنیطره را به آتش کشیدند. 
بر اساس این گزارش، آتش در این باغ ها همچنان شعله ور و در حال گسترش است زیرا امکان رسیدن ماشین های آتش نشانی به محل وجود ندارد و در نتیجه تلفات سنگینی به زمین های کشاورزی و درختان میوه با بیش از 20 سال عمر وارد خواهد شد. 
تروریست ها با این اقدام مردم روستا را از محصول درختان میوه به عنوان منبع اصلی درآمد محروم کردند. 
به گزارش ایرنا، اکثر عناصر گروه های تروریستی مستقر در حومه استان القنیطره به تشکیلات جبهه النصره وابسته اند و از سوی رژیم صهیونیستی کمک های لجستیکی و اطلاعاتی دریافت می کنند.
این گروه تروریستی با راکت، خمپاره و تک تیراندازان خود به اهالی مناطق همجوار حمله می کند و در راستای منافع رژیم صهیونیستی زمین های کشاورزی را به آتش می کشد و ثروت های این استان را به یغما می برد.
جبهه النصره شاخه سازمان القاعده در سوریه است که در سال 2011 در دوران بحران در این کشور با حمایت های مالی، نظامی، سیاسی و رسانه ای ترکیه و قطر شکل گرفت. جبهه النصره پس از معرفی به عنوان گروه تروریستی از سوی آمریکا نام خود را به جبهه تحریر الشام تغییر داد. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها