داعش دومین پایگاه مهم خود را در حسکه سوریه از دست داد

داعش دومین پایگاه مهم خود را در حسکه سوریه از دست داد
دوشنبه 28 خرداد 1397 - 10:48

نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در یک عملیات نظامی، شهرک الدشیشه در حومه جنوبی استان حسکه واقع در شمال شرق سوریه را به طور کامل از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد کردند.

العالم ـ سوریه

بنابر گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه، نیروهای دمکراتیک سوریه (ائتلاف با محوریت کردها و تحت حمایت آمریکا) وارد شهر الناصره واقع در 2 کیلومتری شرق الدشیشه شدند و در فاصله سه کیلومتری مرز با عراق قرار گرفتند. 
نقشه منتشر شده در پایگاه اینترنتی این نیروها نشان می دهد که آن ها در نزدیکی مرزهای عراق مستقر شده اند. 
بر اساس این گزارش، منطقه آزاد شده الدشیشه آخرین شهرک تحت اشغال عناصر داعش در استان حسکه بود که با کمک نیروهای آمریکایی، فرانسوی، ایتالیایی و سایر نیروهای غربی، توسط نیروهای کرد آزاد شد. 
بدین ترتیب، شمار شهرک های موجود در اختیار تشکیلات نیروهای دمکراتیک سوریه پس از گذشت دو هفته از درگیری با داعشی ها به 22 شهرک افزایش یافت. 
به گزارش ایرنا، عناصر گروه تروریستی داعش پس از شکست سنگین و از دست دادن حکومت خودخوانده خود در سوریه در آذر ماه سال 1396، هم اکنون به صورت گروه های خفته در برخی از شهرها و بیابان های سوریه مخفی شده و هر از گاهی اقدام به اقدامات تروریستی در این کشور می کنند. 
داعش در سال 1394 حدود 50 درصد از خاک سوریه را در تصرف خود داشت، اما پس از عملیات نیروهای مقاومت اسلامی و ارتش سوریه، هم اکنون تنها چهار درصد خاک سوریه را در تصرف و اشغال خود دارد. 
شایان ذکر است عناصر موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه با حمایت آمریکا و همپیمانانش با انجام عملیات نظامی توسعه طلبانه در شمال و شمال شرق سوریه قلمرو مناطق تحت اشغال خود را در استانهای الرقه و دیرالزور گسترش داده اند. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها