مشاجره و قهر در هیات رییسه مجلس

مشاجره و قهر در هیات رییسه مجلس
سه شنبه 29 خرداد 1397 - 16:20

مشاجره علی مطهری و احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس بر سر قرائت اسامی مخالفان و موافقان یک طرح، موجب قهر این عضو هیات رییسه و ترک محل کار خود شد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

مجتبی ذوالنوری نماینده قم در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس هنگام بررسی کلیات طرح اصلاح بند الف ماده 90 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی درمورد وضعیت ایثارگران، مخالف این طرح بود اما با گذشت دقایقی انصراف خود را اعلام کرد.
احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: آقای ذوالنوری به بنده گفته که هر کسی که خودتان صلاح می دانید، صحبت کند. 
در این میان مطهری که ریاست ساعاتی از جلسه علنی امروز را بر عهده داشت، این اقدام را خلاف آیین نامه دانست و گفت: نماینده ای که انصراف می‌دهد، نباید نوبت خود را برای نطق به فرد دیگری بدهد.
امیرآبادی که مسئول اعلام اسامی مخالفان و موافقان برای بررسی طرح ها و لوایح است خطاب به مطهری تاکید کرد: آقای ذوالنور این اختیار را به من داده تا فرد دیگری را به عنوان جایگزین وی اعلام کنم.
رییس جلسه نیز در این زمان خطاب به امیرآبادی اظهارداشت: این حرف شما بر خلاف آیین نامه است و باید نفر بعدی که ثبت نام کرده، صحبت کند.
امیرآبادی گفت: اگر من مسئول اسامی موافقان و مخالفان هستم، پس بنده باید تعیین کنم چه کسی برای این موضوع صحبت کند.
مطهری نیز خطاب به وی گفت: آقای امیرآبادی لجاجت نکنید.
به گزارش ایرنا، در ادامه وی خطاب به مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود که نفر بعدی برای صحبت بود، گفت که صحبت کند، این اقدام رییس جلسه باعث ناراحتی این عضو هیات رییسه شد به حدی که وی به نشانه اعتراض با حالتی قهر جایگاه هیات رییسه را ترک کرد.
با وجود وساطت محمد علی وکیلی و امیر حسین قاضی زاده دیگر اعضای هیات رییسه مجلس وی به انتهای صحن علنی رفت. حسین قاضی‌زاده هاشمی عضو دیگر هیات رییسه نیز مسوولیت امیرآبادی را بر عهده گرفت و اسامی موافقان و مخالفان را اعلام کرد. 
با گذشت دقایقی امیرآبادی از انتهای مجلس خواهان بیان تذکر شد که علی مطهری به وی گفت: آقای امیرآبادی به جایگاه خود باز گردید، اما این عضو هیات رییسه فریاد زد: نمی‌آیم و می‌خواهم تذکر دهم.
در هنگام رای گیری این طرح نیز علی مطهری نایب رییس مجلس چندین بار از امیرآبادی خواست به جایگاه خود باز گردد و رای دهد ولی امیرآبادی همچنان امتناع کرد و به محل کار خود نرفت.
احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه تا پایان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به جایگاه هیات رییسه بازنگشت.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها