بازتاب دیدار تیم های ایران و پرتغال در رسانه های اسپانیا

بازتاب دیدار تیم های ایران و پرتغال در رسانه های اسپانیا
سه شنبه 5 تير 1397 - 08:40

دیدار تیم های فوتبال ایران و پرتغال در آخرین مرحله گروهی جام جهانی 2018 در رسانه های اسپانیا بازتاب فراوانی داشت.

العالم ـ اروپا ـ ورزشی

روزنامه 'مارکا' در گزارشی با عنوان «پرتغال ژن برنده را از دست داد»، نوشت: پرتغال در طول دقایق بسیاری در صدر گروه 'بی'‌ بود ، پس از گل پنالتی ایران در وقت های اضافی، دوم گروه شد و اگر «طارمی» نشانه گیری بهتری در مقابل «رویی پاتریسیو» دروازه بان پرتغال در دقایق پایانی دیدار می داشت، پرتغال حذف می‌ شد.
مارکا افزود: در کمی‌ بیش از 90 دقیقه بازی بر روی زمین 'موردوویا آرنا'، شاهد همه چیز بودیم. گل عالی‌ کوارشما، از دست دادن پنالتی از سوی رونالدو، ویدئو چت یک پنالتی به تیم «کارلوس کی‌ روش» داد و حتی ستاره پرتغالی در آستانه اخراج بود.
این روزنامه تصریح کرد: کارلوس کی‌ روش، دیدار با پرتغال را بسیار متفاوت نسبت به دیدار با اسپانیا طراحی کرده بود. ایرانی ها می‌ خواستند به محوطه حریف برسند و همانند آخرین دیدار خود سفت و سخت نبودند.
این نشریه خاطرنشان کرد: ایرانی ها انگیزه یک پرتغالی که کریستیانو را پیدا نمی‌ کرد را تحمل کردند. ملی‌ پوش رئال مادرید بسیار خوب در تار دفاع ایران مهار شده بود و ایرانی ها به رویا نزدیک شده بودند. آنها می‌ توانستند نخستین تیم آسیای میانه باشند که به یک هشتم راه می‌ یابد اما توپ نمی‌ خواست وارد دروازه شود.
مارکا در پایان نوشت: ایرانی ها با سربلندی از جام جهانی‌ می‌ روند.
روزنامه 'اسپورت' نیز در گزارش خود با عنوان «یک اشتباه کریستیانو رونالدو پرتغال را محکوم به روبرویی با اروگوئه می‌ کند» نوشت: پرتغال با ایران مساوی کرد و به عنوان تیم دوم گروه بی‌ به یک هشتم نهایی رفت .پرتغالی ها به لطف گل عالی‌ کوارشما شب آرامی را داشتند اما ایران در وقت اضافی بیدار شد و در چند سانتیمتری یک حماسه در وقت اضافی ماند .
اسپورت تصریح کرد: انصاری فرد در دقیقه 93 با ضربه پنالتی، بازی را مساوی کرد و در دقیقه 96، طارمی یک توپی‌ را که می‌ توانست ایران را به یک هشتم ببرد به بیرون انداخت.
این روزنامه خاطرنشان کرد، کریستیانو رونالدو که یک پنالتی را از دست داد و ممکن بود به خاطر یک خطا که بدون مجازات ماند از بازی اخراج شود، پرتغال را مجبور کرده تا با اروگوئه روبرو گردد.
اسپورت اشاره داشت که شاگردان «فرناندو سانتوس»، کیفیت بهتر خود را برای پیروزی بر یک ایران پر جنب و جوش که با چنگ و دندان از خود دفاع نمود اما در خط حمله باروت نداشت حاکم کردند.
به گفته اسپورت، بازی همان طوری که پیش بینی‌ شده بود آغاز شد یعنی‌ پرتغال بر بازی سلطه داشت و ایران در جلوی دروازه منتظر حریف بود.
این نشریه خاطرنشان کرد، ایران یک تیم با کیفیت بسیار نیست اما ایده های روشنی دارد. از سوی دیگر شب بازی مقابل ایران، شب کریستیانو رونالدو نبود.
این روزنامه از سوی دیگر اشاره داشت که به رغم اینکه تکرار تصاویر بخوبی نشان می‌ دادند که کریستیانو به بازیکن ایرانی ضربه زده، داور دیدار شجاعت برای اخراج کریستیانو را نداشت.
این نشریه در این مورد اضافه کرد، حتی با ویدئو چت نیز، کمک داوران به کریستیانو به پایان نمی‌ رسد.
روزنامه 'آ.اس' به نوبه خود در گزارشش با عنوان «ایران کریستیانو را مهار کرد و در لبه معجزه قرار گرفت» نوشت: طارمی معجزه ایران را در وقت اضافی در دست داشت. شوت او در مقابل رویی پاتریسیو به تور دروازه اصابت کرد. رویاهای ایران در آنجا ماندند اما نه کرامت او .
آ.اس ادامه داد: این شورش ناکامل فروتن ها و افتخار کشوری که در پاهای خود یک صعود تاریخی به یک هشتم را داشت بود، دیداری که از سوی ویدئو چت تحت الشعاع قرار گرفت.
این روزنامه اشاره داشت که شب بازی مقابل ایران، شب کریستیانو رونالدو نبود و حتی می‌ توانست از بازی اخراج شود اگر داور دیدار به خاطر ضربه زدن او به دفاع ایرانی، به وی کارت قرمز نشان می‌ داد .
روزنامه 'موندو دپورتیوو' نیز در گزارش خود با عنوان «پرتغال برای صعود به یک هشتم تا آخر رنج برد» ، تصریح کرد: کریستیانو رونالدو و تیم ملی‌ پرتغال نتوانستند بیشتر از یک تساوی در مقابل ایران کسب کنند و پس از تساوی اسپانیا با مغرب، به تیم دوم بودن گروه "بی‌" تن دادند به طوری که باید در دیدار بعدی با اروگوئه مواجه شوند.
موندو دپورتیوو اشاره داشت که کنترل بازی در دست پرتغال بود و ایران در نیمه اول بازی، به دروازه حریف فشار نمی‌ آورد اما با این حال، برتری پرتغال در زمین بازی تا آستانه پایان نیمه نخست، به گل این تیم تبدیل نگشت.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها