تهدید نظامی آذربایجان علیه ارمنستان در ارتباط با بحران قره‌باغ

تهدید نظامی آذربایجان علیه ارمنستان در ارتباط با بحران قره‌باغ
يکشنبه 10 تير 1397 - 18:51

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان ضمن هشدار به جمهوری ارمنستان، خواهان حل و فصل سریع تنش ارضی بابت موضوع قره‌باغ شد.

العالم - آسیا

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در هشداری به ارمنستان خواهان یافتن راه‌حلی عادلانه برای حل بحران ناگورنو قره‌باغ شد.

 به نوشته خبرگزاری «ترند»  ژنرال «ذاکر حسن‌اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان روز شنبه در نشستی با  حضور مقام‌های بلند پایه نظامی این کشور ضمن تشکر از برگزاری مراسم سالگرد تاسیس ارتش، نمایش نیروهای مسلح  در مراسم چند روز اخیر را بیانگر قدرت نظامی ارتش جمهوری آذربایجان و عرصه قابلیت‌های نظامی این کشور به همه جهان توصیف کرد.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان درباره ماجرای قره باغ نیز اظهار داشت: «برای این درگیری باید در اسرع وقت راه حل مناسبی مطابق با معیارها و حقوق بین المللی پیداشود. در غیر این صورت، دشمن اراده و وطن پرستی مردم آذربایجان و همچنین قدرت سلاح ارتش ما را حس می‌کند.»

این در حالی است که ارتش جمهوری آذربایجان هفته گذشته از سرنگونی یک پهپاد متعلق به ارتش ارمنستان خبر داده بود.

به نوشته خبرگزاری «ای. پی .ای»، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان  دوشنبه گذشته با اعلام این خبر افزود که پهپاد ارمنستانی در حالی‌که تلاش داشت پروازهای شناسایی بر فراز مواضع نیروهای آذربایجانی در منطقه «آق‌دام» در جنوب غربی این کشور انجام دهد را سرنگون ساخت.

پیشتر رئیس جمهور ارمنستان نیز در سخنانی اظهار داشته بود که دولت جمهوری آذربایجان هزینه  زیان‌‌های وارده نظامی را پرداخت خواهد کرد.بخشی از پهپادسرنگون شده ارتش ارمنستان

«سرژ سرکیسیان» رئیس جمهور ارمنستان که در نشستی در مرکز تحقیقات دفاعی وزارت دفاع این کشور حضور داشت، گفته بود: «ما هرگز انتقام نگرفته و اقدام‌های تنبیهی انجام ندادیم اما برای هرگونه ضرر نظامی هزینه‌ای مناسب وجود خواهد داشت.»

سرکسیان تاکید کرد که رفع تنش ناگورنو قره باغ راه حل نظامی ندارد.

تاکنون تلاش‌های صورت گرفته بین المللی برای حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ به نتیجه نرسیده و موارد نقض آتش بس هر از چندگاهی منجر به تلفات دو طرف می‌شود.  آمریکا، روسیه و فرانسه از سال 1997 میلادی میانجیگری برای حل تنش مناقشه قره باغ را بر عهده دارند

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها