شلیک یک فروند موشک بالستیک یمن به شهرنظامی ملک فیصل عربستان

شلیک یک فروند موشک بالستیک یمن به شهرنظامی ملک فیصل عربستان
سه شنبه 12 تير 1397 - 17:38

نیروهای یمنی یک فروند موشک بالستیک «بدر۱» را به سمت شهرک نظامی «ملک فیصل» در منطقه خمیس مشیط واقع در جنوب عربستان شلیک کردند.

العالم - یمن

نیروهای ارتش یمن عصر امروز سه شنبه یک فروند موشک بالستیک را به سمت شهرک نظامی «ملک فیصل» در منطقه «خمیس مشیط» شلیک کردند. 

منابع خبری یمن می‌گویند که نیروهای یمنی با شلیک موشک بالستیک «بدر۱»، این منطقه نظامی را که در جنوب عربستان قرار دارد، هدف قرار دادند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، صبح امروز (سه‌شنبه سوم جولای) یک فروند موشک بالستیک کوتاه برد به سوی تجمع شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در ساحل غربی شلیک کرد. 

به نوشته پایگاه خبری یمنی «متابعات»، یک منبع آگاه نظامی اعلام کرد که این موشک بالستیک با دقتی بالا به هدف اصابت کرده است و این هدف‌گیری پس از رصد دقیق تحرکات و تجمعات نیروهای متجاوز و تجهیزات آنها، صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، طی چند روز اخیر، این سومین بار است که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با موشک بالستیک کوتاه‌برد ساخت داخل یمن، مواضع متجاوزان را در ساحل غربی یمن  هدف قرار می‌دهند.

برای نخستین‌بار روز جمعه پیش، یگان موشکی یمن با موفقیت آزمایش این نوع موشک را که در داخل یمن و به دست مهندسان یمنی ساخته شده، اعلام و تاکید کرد که ویژگی‌های این موشک را بزودی اعلام خواهد کرد. سپس در روز شنبه پیش، یک فروند از این نوع موشک به سوی تجمع نیروهای شبه‌نظامی در ساحل غربی شلیک شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها