اطاعت عربستان و امارات از فرمان نفتی ترامپ

اطاعت عربستان و امارات از فرمان نفتی ترامپ
سه شنبه 12 تير 1397 - 22:36

پادشاه سعودی به دنبال درخواست رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد که تولید نفت توسط این کشور را افزایش می دهد.

العالم - ایران / سیاسی

خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد که عربستان سعودی آمادگی خود برای افزایش تولید نفت توسط این کشور را با هدف ادعائی توازن در بازار اعلام کرده است.

بر اساس اعلام اسپوتنیک تُرک، ملک سلمان پادشاه عربستان پس از اتمام نشست کابینه این کشور اعلام کرد که ریاض تولید نفت خود را افزایش خواهد داد.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اخیراً اعلام کرده بود که از عربستان می خواهد تا با هدف جبران کسری تولید نفت ایران در بازارها و در راستای کنترل قیمت پس از اعمال تحریم های تهران، تولید نفت خود را افزایش دهد.

امارات: آماده افزایش تولید هستیم

پس از اعلام آمادگی سعودی برای افزایش تولید نفت، شرکت ملی نفت ابوظبی «ادنوک» امروز سه‌شنبه اعلام کرد که در صورت نیاز، با هدف کاهش هر گونه کمبود در بازارهای جهانی، تولیدات نفتی خود را به میزان صدها هزار بشکه در روز افزایش خواهد داد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، ادنوک در بیانیه خود تأکید کرد که به روند افزایش تولیدات خود ادامه خواهد داد و تولیدات آن تا پایان سال ۲۰۱۸ به 3.5 میلیون بشکه در روز خواهد رسید در حالیکه هم اکنون تولیدات این شرکت حدود 3.3 میلیون بشکه در روز است.

روز شنبه نیز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که تلفنی با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی گفت‌وگو کرده و از وی خواسته است تا تولیدات نفتی خود را تا حدود دو میلیون بشکه در روز افزایش دهند که هدف از این افزایش تولیدات نیز اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران و جلوگیری از فروش نفت ایران در بازارهای جهانی است.

این درخواست ترامپ در حالی است که مشکلات به وجود آمده در تولیدات نفتی ونزوئلا، کانادا و لیبی باعث کمبود عرضه نفت در بازارهای جهانی با وجود تقاضای زیاد برای خرید نفت شده است و انتظار می‌رود که با اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران این مشکلات در بازارهای نفت بیشتر شود و در همین رابطه ترامپ از کشورهای اصلی تولید‌کننده نفت خواسته است تا تولیدات نفتی را افزایش و بهای نفت را کاهش دهند.

روحانی: تحریم نفتی ایران؛ آنها معنی این حرف را نمی‌فهمند!

از سوی دیگر «حسن روحانی» رئیس‌جمهور کشورمان شامگاه دوشنبه به وقت محلی، در دیدار ایرانیان مقیم سوئیس، تأکید کرد که: «آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که می‌خواهند به طور کامل جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند. آنها معنی این حرف را نمی‌فهمند، چرا که این اصلا معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود. اگر شما توانستید این کار را بکنید تا نتیجه‌اش را ببینید.»

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها