ادامه ادعاهای بی‌محتوای وزیر خارجه عربستان علیه ایران/ همنوایی عادل الجبیر با رژیم صهیونیستی

ادامه ادعاهای بی‌محتوای وزیر خارجه عربستان علیه ایران/ همنوایی عادل الجبیر با رژیم صهیونیستی
شنبه 23 تير 1397 - 18:18

وزیر خارجه رژیم آل سعود در تداوم ادعاهای تکراری و در عوض تغییر در رویکردهای تجاوزکارانه خود از «ایران» خواسته برای کاهش تنش بین دو کشور سیاست‌های خود را تغییر دهد.

العالم - عربستان سعودی

وزیر خارجه عربستان سعودی روز شنبه در گفت‌و‌گو با یک شبکه خبری وابسته به حکام آل سعود مدعی شد که ایران باید رفتار خود را در منطقه تغییر دهد.

 «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در مصاحبه با شبکه خبری «العربیه» از ایران خواست با توجه به تنش  بین دو کشور رقیب در منطقه، رفتار خود را تغییر دهد.

 الجبیر در این مصاحبه مدعی شد: «سیاست‌های تهران موجب انزوا و افزایش فشار بر ایران شده است.»

وی در ادامه ادعاهایش افزود: «تغییر سیاست‌های خصمانه ایران نیاز به عزم جدی دارد.»

 روابط دیپلماتیک تهران و ریاض در سال 2016 و به دنبال به شهادت رساندن یک روحانی شیعه سرشناس (شیخ النمر ) از سوی مقام‌های آل سعود و  اتفاق‌های بعد از آن قطع شد.

عادل الجبیر درحالی دوباره علیه ایران اتهام زنی کرده است که رژیم عربستان و برخی متحدان عرب این کشور از سال 2015 تاکنون عملیات گسترده هوایی را علیه مردم مظلوم یمن انجام داده و موجب شهادت و مجروح شدن هزاران شهروند این کشور شده‌اند.

عربستان در همسویی با آمریکا مدت‌هاست که با ادعاهای دروغین سعی در  القای پروژه ایران هراسی دارد. این کشور حتی برای آسیب رساندن به اقتصاد ایران سعی در تولید نفت بیشتر دارد و مدت‌هاست که به روش‌های مختلف مخالفان نظام ایران از جمله فرقه منافقین را کمک‌رسانی می‌کند.

در تازه ترین دور از تهمت زنی‌های عربستان علیه ایران، دولت این کشور سه شنبه گذشته از ارسال یادداشت  اعتراضی به سازمان ملل متحد و علیه ایران خبر داد.

 به نوشته خبرگزاری «واس»، دولت عربستان سعودی در این یادداشت، قایق‌ها و کشتی‌های ایران را به نقض مکرر مرزهای دریایی ترسیم‌ شده میان دو کشور به موجب توافق در تاریخ 2 اکتبر متهم کرده و از دولت ایران خواسته این اقدام‌ها را متوقف کند. 

این خبرگزاری مدعی شد که با وجود اعتراض‌های کتبی نمایندگی عربستان در سازمان ملل متحد به مقام‌های ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد، تهران به طور فزاینده‌ای با قایق‌ها و کشتی‌های خود قلمروی آبی عربستان را نقض می‌کند.

آنطور که این منبع خبری گزارش کرده است، «عبدالله بن یحیی المعلمی» نماینده عربستان در سازمان ملل متحد، دولت ایران را مسئول هرگونه آسیبی برشمرده است.

نماینده عربستان از دبیرکل سازمان ملل متحد خواسته تا این یادداشت اعتراضی به عنوان سند در اختیار تمامی کشورهای عضو قرار گیرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها