سردرگمی سعودی ها از حمله یمنی ها به تأسیسات نفتی در ریاض

سردرگمی سعودی ها از حمله یمنی ها به تأسیسات نفتی در ریاض
پنج‌شنبه 28 تير 1397 - 09:35

سعودی ها پس از اعتراف شرکت بزرگ نفتی آرامکو به آتش سوزی در تأسیسات این شرکت در ریاض از موفقیت جدید ارتش و کمیته های مردمی یمن دچار سردرگمی شده اند.

العالم-عربستان سعودی

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، سعودی ها پس از اعتراف شرکت بزرگ نفتی آرامکو به آتش سوزی در تأسیسات این شرکت در ریاض از موفقیت جدید ارتش و کمیته های مردمی یمن و پهپاد دورپرواز یمنی ها -که با پیمودن مسافت حدود هزار کیلومتری و عبور از پیشرفته ترین سامانه های دفاعی و راداری به ریاض و تأسیسات شرکت نفتی آرامکو رسیده و آن را هدف حمله قرار داده است - دچار سردرگمی شده اند. 

دبیر کل جنبش انصار الله یمن در آستانه آغاز چهارمین سال تجاوز به یمن اعلام کرده بود که « سال چهارم با پهپادهای دوربردمان خواهیم آمد.»

در یک موفقیت راهبردی که در نوع خودش برای نخستین بار به لطف و یاری خداوند در «نبرد بازدارندگی» به دست آمد، یگان پهپادهای ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کرد پالایشگاه شرکت نفتی آرامکو را در ریاض پایتخت عربستان هدف حمله قرار داده است.

یگان پهپادها این موفقیت راهبردی را که با استفاده از پهپاد دور پرواز «صماد - 2» انجام شده است فاش کرد.

شرکت آرامکو به آتش سوزی در پالایشگاه این شرکت در ریاض اذعان و اعلام کرد در حال تحقیق درباره علل این آتش سوزی است.

این نخستین عملیات در نوع خود برای یگان پهپادها در حمله به پایتخت متجاوزان سعودی است و بدین ترتیب پرده از قدرت بالای پروازی این پهپاد در مسافتهای طولانی که از هزار کیلومتر فراتر می رود برداشت. 

المسیره سپس این پرسش را مطرح کرد که حمله پهپاد نیروهای یمنی به ریاض و هدفی که با دقت انتخاب شده بود چه اهمیت راهبردی دارد؟

طالب الحسنی گزارشگر المسیره در پاسخ به این پرسش در گزارشی گفت: یک موفقیت نظامی ویژه به دست آمد که بزرگترین موفقیت برای یگان پهپادها و بخش نظامی ارتش و کمیته های مردمی یمن محسوب می شود. این موفقیت در چارچوب تکامل فرآیند بازدارندگی و تقویت معادله نظامی یمنی در رویارویی با تجاوز سعودی آمریکایی به دست آمده است.

پهپاد صماد-2 مسافتی در حدود هزار کیلومتر را طی کرد و از صدها رادارها و سیستمهای رهگیری هوایی عبور کرد و به ریاض پایتخت عربستان رسید و به یک هدف راهبردی مهم حمله کرد. شرکت آرامکو، شریان اصلی اقتصاد سعودی ها و بزرگترین شرکت جهانی نفتی است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها