اولین بالن آتش‌زای فلسطینی‌ها در کرانه باختری + عکس

اولین بالن آتش‌زای فلسطینی‌ها در کرانه باختری + عکس
شنبه 30 تير 1397 - 15:06

یک روزنامه صهیونیستی از فرود آمدن اولین بالن آتش‌زای فلسطینی‌ها در کرانه باختری خبر داد.

العالم - فلسطین اشغالی

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرد جمعه (دیروز) برای اولین بار یک بالن آتش‌زا در حیاط منزلی در شهرک «جیلو» (gilo) واقع بر اراضی «بیت جالا» فرود آمده است.

در ادامه این گزارش آمده است، بالن مذکور از شهر «بیت‌جالا» در جنوب قدس به هوا فرستاده شده بود که خسارتی در پی نداشت.

مسئولان شهرک «جیلو» پس از این اتفاق، خواستار مداخله فوری «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ شدند و اعلام کردند: امثال این اقدامات باید متوقف شود و ما نمی‌توانیم آنگونه که ساکنان (شهرک‌نشینان) مجاور غزه زندگی می‌کنند، زندگی کنیم.

بنا به گزارش مذکور، پلیس رژیم صهیونیستی از ساکنان شهرک مذکور درخواست کرده درباره بادبادک‌ها و بالن‌های آتش‌زا هوشیار باشند.

استفاده از بادبادک ها و بالن‌های آتش‌زا طی راهپیمایی‌های بازگشت در مرز شرقی نوار غزه از مارس گذشته مرسوم شد و تا کنون به صدها هکتار از اراضی شهرک‌های اسرائیلی مجاور غزه آسیب زده است.

راهپیمایی‌ بازگشت از 30 مارس 2018 (10 فروردین 1397) در راستای تأکید بر حق بازگشت، اعتراض به محاصره غزه و نیز انتقال سفارت آمریکا به قدس، در مرز غزه با فلسطین اشغالی آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تخمین زده است که طی دو ماه اخیر، تاکنون حدود ۱۲۰۰ بادبادک و بالن آتش‌زا از نوار غزه به پرواز درآمده است که حدود ۵۰۰ عدد آن را ارتش صهیونیستی، ساقط کرده است. 

مقامات رژیم صهیونیستی تخمین زده‌اند که آتش‌سوزیِ اراضی و مزارع شهرک‌نشینان مجاور نوار غزه ناشی از بادبادک‌های آتش‌زا، بیش از سه میلیون دلار به آنها خسارت وارد کرده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها