ریاض میزبان نشست آمریکا، امارات، عربستان و افغانستان می‌شود

ریاض میزبان نشست آمریکا، امارات، عربستان و افغانستان می‌شود
يکشنبه 31 تير 1397 - 14:43

رئیس دبیرخانه شورای صلح افغانستان اعلام کرد که ریاض هفته جاری میزبان نشست چهارجانبه افغانستان، آمریکا، امارات و عربستان درباره صلح افغانستان می‌شود.

العالم - آسیا

«اکرم خپلواک» رئیس دبیرخانه شورای صلح افغانستان اعلام کرد که عربستان برای تسهیل آغاز گفت‌وگوهای صلح با طالبان هفته جاری میزبان نشست چهارجانبه کشورهای افغانستان، آمریکا، امارات و عربستان است.

به گزارش «آریانا نیوز»، این مقام افغان افزود که علاوه بر این نشست وزارت خارجه افغانستان برنامه‌های دیگری را نیز در دستور کار دارد که هدف آن ایجاد شرایط و تضمین‌هایی است که دولت در نظر دارد بر سر میز مذاکره با طالبان آن را مطرح کند.

عربستان در حالی میزبان نشست جدید صلح در افغانستان است که این کشور چندی پیش نیز برای مشروعیت‌زدایی از جنگ طالبان میزبان نشست دو روزه علمای اسلام بود.

طالبان نیز در واکنش به این نشست نیز ضمن محکوم کردن ایفای نقش عربستان در این باره تصریح کرد که شرکت‌کنندگان این نشست به جای محکومیت اشغال افغانستان، جنایت‌های  نظامیان خارجی را نادیده گرفته و برای تبدیل شدن افغانستان به فلسطین دوم تلاش کردند.

برخی از کارشناسان نیز دلیل تلاش‌های حکام سعودی برای مشروعیت‌زدایی از جنگ طالبان را تلاش عربستان برای تضعیف موضع این گروه در افغانستان و ایجاد زمینه برای گسترش تروریست‌های داعش و گروه‌های تکفیری در افغانستان می‌دانند.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها