اردوغان: روح هیتلر در برخی از مقام‌های اسرائیلی ظهور کرده است

اردوغان: روح هیتلر در برخی از مقام‌های اسرائیلی ظهور کرده است
سه شنبه 2 مرداد 1397 - 16:41

رئیس‌جمهور ترکیه با فاشیستی توصیف کردن رژیم صهیونیستی، گفت که برخی مقام‌های این رژیم تجسم روح هیتلر هستند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز سه‌شنبه در واکنش به تصویب قانون موسوم به «کشور یهود» در پارلمان رژیم صهیونیستی، به شدت از این رژیم انتقاد کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، اردوغان رژیم صهیونیستی را «فاشیست‌ترین و نژاد‌پرست‌ترین» حکومت جهان توصیف کرد و گفت: «روح [آدولف] هیتلر [رهبر نازی‌های آلمان] در برخی از مقام‌های اسرائیلی ظهور کرده است.»

وی همچنین گفت رژیم صهیونیستی به دلیل حملات کور به نوار غزه و هدف قرار دادن غیرنظامیان با جنگنده، تانک و دیگر جنگ‌افزارهای سنگین، «دولتی تروریستی» است.

رئیس‌جمهور ترکیه گفت قانون «کشور یهود» به رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد رفتاری تبعیض‌آمیز با فلسطینی‌ها داشته باشد و فشارها بر آن‌ها را افزایش دهد.

هرچند دولت اردوغان با رژیم صهیونیستی رابطه رسمی دیپلماتیک دارد، اما او هر از چند گاهی به بهانه اقدامات ضدفلسطینی تل‌آویو، از این رژیم انتقاد می‌کند.

قانون «کشور یهود» که هفته گذشته در پارلمان رژیم صهیونیستی تصویب شد، این رژیم را عملا به رژیمی آپارتاید تبدیل می‌کند و با نادیده گرفتن جمعیت فلسطینی‌های ساکن فلسطین اشغالی، «اسرائیل را کشوری یهودی» و قدس اشغالی را «پایتخت» آن توصیف می‌کند. با تصویب این قانون، فلسطینی‌ها عملا از حقوق کمتری در مقایسه با یهودیان برخورد خواهند بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها