وزیر اتحادیه اروپای دولت فرانسه:

انگلیس هنوز امکان لغو برگزیت و ماندن در اتحادیه اروپا را دارد

انگلیس هنوز امکان لغو برگزیت و ماندن در اتحادیه اروپا را دارد
پنج‌شنبه 4 مرداد 1397 - 18:11

وزیر اتحادیه اروپای دولت فرانسه ضمن اشاره به عدم پیشرفت در مذاکرات جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا گفت که لندن هنوز فرصت لغو برگزیت را دارد.

العالم-اروپا

«ناتالی لوییس» وزیر اتحادیه اروپای دولت فرانسه گفت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) می‌تواند به بروز هرج و مرج در بنادر کشورهای عضو این اتحادیه منجر شود.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، خانم لوییس امروز (پنج‌شنبه) گفت هنوز این امکان برای مردم بریتانیا وجود دارد تا برگزیت را لغو کرده و در اتحادیه اروپا با شرایط حاضر باقی بمانند.

این وزیر فرانسوی در ادامه به روند مذاکرات برگزیت تاکنون اشاره کرد و گفت اتحادیه اروپا برای رسیدن به توافق خروج با بریتانیا سخت کار کرده است و اگر هیچ توافقی میان دو طرف حاصل نشود، دیگر دوره گذار باقی نخواهد ماند و یک «جدایی بی‌رحمانه» میان بروکسل و لندن روی می‌دهد.

وی در ادامه گفت، گرچه عدم حصول توافق میان بروکسل و لندن بسیار بد است اما از آنجایی که در طول یک سال و نیم گذشته طرفین به پیشرفت قابل ذکری در مذاکرات دست نیافتند، همه آماده چنین اتفاقی هستند.

این سیاستمدار فرانسوی هشدار داد، اگر توافقی میان بروکسل و لندن روی ندهد و انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود بایدتعرفه‌های جدید و کنترل جدید بر کالاها و اشخاصی که از انگلیس وارد اتحادیه اروپا می‌شوند، اعمال شود.

مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ با شرکت در همه‌پرسی رای به خروج از اتحادیه اروپا داده بودند و فرآیند قانونی خروج که دو سال به طول می‌انجامد از ماه مارس سال ۲۰۱۷ رسما آغاز شد و تا ۲۹ سال ۲۰۱۹ ادامه خواهد داشت. 

بعد از این تاریخ، در صورت حصول توافق میان لندن و بروکسل برای آینده روابط تجاری و قانونی، دو سال دوره گذار پیش از دوره پسابرگزیت پیش‌بینی شده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها