اردوغان: به‌خاطر تحریم‌های آمریکا، عقب‌نشینی نمی‌کنیم

اردوغان: به‌خاطر تحریم‌های آمریکا، عقب‌نشینی نمی‌کنیم
يکشنبه 7 مرداد 1397 - 05:17

رئیس‌جمهور ترکیه با رد توافق تبادل زندانی با آمریکا، تاکید کرد که به خاطر تهدید واشنگتن به تحریم آنکارا، از موضوع خود عقب‌نشینی نمی‌کنند.

العالم-ترکیه

«رجب طیب اردوغان»‌ رئیس‌جمهور ترکیه توافق تبادل زندانی با آمریکا را تکذیب کرد.

اردوغان که اکنون طی سفری منطقه‌ای در آفریقا به سر می‌برد، با رد گزارش‌ها مبنی بر مذاکره با آمریکا جهت آزادی «اندرو برانسون» کشیش آمریکایی، گفت موضع ترکیه به خاطر تهدید آمریکا برای تحریم، تغییری نمی‌کند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وی تاکید کرد که اگر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا رویکرد خود در قبال ترکیه را تغییر ندهد، یک متحد نزدیک را از دست خواهد داد.

 رئیس‌جمهور ترکیه با «جنگ روانی» توصیف کردن گزارش‌ها حول بازداشت خانگی برانسون، تاکید کرد: «ما به خاطر تحریم‌ها، حتی یک قدم هم عقب‌نشینی نمی‌کنیم. ما درباره مسئله برانسون مذاکره نکرده و نمی‌کنیم».

اندرو برانسون در اکتبر سال 2016 به اتهام همکاری با سازمان گولن و عاملین کودتای نافرجام 15 جولای همان سال، توسط نیروهای امنیتی ترکیه بازداشت شد. روزنامه «واشنگتن پست» روز جمعه به نقل از منابع آمریکایی مدعی شده بود که برانسون بعد از توافق ترامپ با اردوغان برای آزادی تبعه ترکیه‌ای از بازداشت رژیم صهیونیستی، پس از 21 ماه بازداشت به حبس خانگی منتقل شد.

این مسئله اما آمریکا را راضی نکرده و ترامپ شامگاه گذشته تهدید کرد که اگر برانسون به طور کامل آزاد نشود، تحریم‌های سختی را بر ترکیه اعمال می‌کند. ترکیه اما می‌گوید یکی از شروط آزادی برانسون، استرداد «فتح‌الله گولن» واعظ و چهره اپوزسیون آمریکانشین، به این کشور است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها