دباغ در گفتگو با العالم:

امیدواریم توجه عربستان به کردستان برای دستیابی به اهداف خاص نباشد/ برخی کشورهای خارجی از بی ثباتی عراق نفع می برند

امیدواریم توجه عربستان به کردستان برای دستیابی به اهداف خاص نباشد/ برخی کشورهای خارجی از بی ثباتی عراق نفع می برند
يکشنبه 7 مرداد 1397 - 16:11

نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران گفت: کردستان  اخیرا شاهد توجه ویژه  عربستان بوده و امیدوارم این توجه برای دست یافتن بر هدف ویژه ای نباشد و فقط برای حفظ وحدت عراق و حقوق مردم عراق بر اساس قانون اساسی باشد.

العالم - عراق

"ناظم دباغ" نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران در گفتگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: برخی کشورهای بیگانه از بی ثباتی عراق منافع زیادی کسب می کنند.

وی افزود: درخواست مردم در تظاهرات اخیر در مناطق جنوب و مرکز عراق عادلانه است، دولت عراق باید این درخواست ها را محقق کند زیرا ادامه این تظاهرات ها مشکلات بزرگتری را به وجود می آورد.

دباغ گفت: ادامه تظاهرات در عراق مشکلاتی را به وجود می اورد و تشکیل دولت را با مشکل مواجه می سازد.

 نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران با انتقاد از احزاب عراقی گفت: این احزاب هیچ توجهی به حقوق و درخواست های مردم و خدمت رسانی ندارند و فقط در فکر حفظ منافع خود هستند.

دباغ در خصوص تشکیل دولت آینده عراق گفت: گروه ها و احزاب و تشکل های بزرگ پارلمان در خصوص اصل شراکت واقعی باید تفاهم داشته و تشکیل دولت عراق نباید تحت تاثیر فشارهای خارجی باشند و احزاب و تشکل های سیاسی باید به عقاید و درخواست های مردم توجه کرده و منافع مشترک با دیگر کشورها را نیز در نظر بگیرند.

وی در خصوص نقش برخی کشورها در به تعویق انداختن تشکیل دولت گفت: نمی توانیم به نام کشورهایی که نقش منفی در تشکیل دولت داشتند اشاره کرد اما برخی کشورهای خارجی از بی ثباتی عراق نفع می برند.

 نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران افزود: احزاب عراق و کردستان باید بدانند اولویت در حفظ منافع مردم عراق است و برای تشکیل دولت قدرتمندی که قادر به  خدمت رسانی  به مردم باشد،تلاش کنند.

وی در خصوص روابط کردستان با عربستان سعودی گفت : کردستان  اخیرا شاهد توجه ویژه  عربستان بوده و امیدوارم این توجه برای دست یافتن بر هدف ویژه ای نباشد و فقط برای حفظ وحدت عراق و حقوق مردم عراق بر اساس قانون اساسی باشد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها