تهدید ترامپ به تعطیلی دولت آمریکا

تهدید ترامپ به تعطیلی دولت آمریکا
يکشنبه 7 مرداد 1397 - 20:45

رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین توییت خود تهدید کرد که دولت را تعطیل خواهد کرد.

العالم _ آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتر نوشت: درصورتیکه دموکرات ها رای لازم برای امنیت مرزی، از جمله دیوار را در اختیار ما قرار ندهند، ترجیح می‌دهم دولت را تعطیل کنم. باید از شر شرط بندی، بازداشت و آزادکردن و غیره رها شد. و در پایان به سیستمی از مهاجرت بر اساس MERIT رسید. ما نیاز داریم مردم بزرگی وارد کشورمان شوند.

ترامپ خواستار آن است که کنگره طرحی را در ارتباط با موضوع مهاجرت به تصویب برساند. هرچند جمهوری خواهان کنترل کنگره را در دست دارند اما اختلافات میان میانه روها و محافظه‌کاران این حزب مانع از اصلاحات سریع قانونی شده است.

هفته گذشته طرح مهاجرتی محافظه‌کاران نتوانست رای لازم برای تصویب را از کنگره کسب کند. ترامپ برای ساخت دیوار در مرز جنوبی با مکزیک درخواست 25 میلیارد دلار بودجه کرده بود.

پاول رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که 1.6 میلیارد دلار برای ساخت دیوار در نظر گرفته شده و قانونگذاران به دنبال درخواست 5 میلیارد دلار دیگر هستند.

رایان در ارتباط با گفتگوی قانونگذاران با ترامپ برای اختصاص بودجه لازم در این ارتباط گفت: ما قصد داریم با او در مورد چندین مورد صحبت کنیم اما بحث عمده بر سر چگونگی اختصاص این بودجه در انتهای سالی است که بودجه عظیمی در اختیار نداریم.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها