دولت ماکرون از جلسه رای عدم اعتماد جان به در برد

دولت ماکرون از جلسه رای عدم اعتماد جان به در برد
چهارشنبه 10 مرداد 1397 - 12:08

با رای نیاوردن طرح رای عدم اعتماد به دولت فرانسه در پارلمان این کشور، دولت همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

العالم-اروپا

 دولت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه پس از جلسه رای عدم اعتماد که روز سه شنبه در پارلمان این کشور برگزار شد، همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، با گذشت  حدود 2 هفته از افشای رسوایی یکی از مقامات ارشد کاخ الیزه، دو رای اعتماد علیه دولت ماکرون بی‌نتیجه ماند.

این در خواست که برای تصویب به 289 رای نیاز داشت، از جانب محافظه‌کاران و مخالفان دولت که شامل چپ‌گرایان و چپ گرایان افراطی می‌شود، مطرح شد. اما در نخستین رای‌گیری 143 رای و در دور دوم 74 رای کسب کرد. حزب میانه‌رو ماکرون اکثریت را در پارلمان در اختیار دارد.

چندی پیش روزنامه فرانسوی لوموند گزارش داد که «الکساندر بنالا» مشاور ارشد امنیتی ماکرون و معاون رئیس کارکنان الیزه به ضرب‌و جرح معترضان ضددولتی، متهم شده است. تصاویر ویدئویی از تظاهرات روز کارگر در پاریس نشان می‌دهد که این مقام فرانسوی در حالی که خود را به ظاهر پلیس درآورده بود، به دو نفر از تظاهرات‌کنندگان که یکی زن و دیگری مرد بوده، حمله کرده است. بنالا دو هفته از کار تعلیق شد.

 بر طبق قانون‌اساسی فرانسه در چنین مواردی، نخست‌وزیر باید پاسخگو باشد به همین دلیل «ادوارد فیلیپ» با حضور در پارلمان فرانسه ضمن تلاش برای دفاع از دولت، چنین اقدامی را ناشی از سو‌ءرفتار شخصی و غیرقابل دفاع دانست.

با این حال منتقدان دولت بر این باورند که چرا دولت زودتر در این زمینه اطلاع‌رسانی نکرده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها