آزادی کامل شهر درعا و حومه آن از لوث تروریست‌ها

آزادی کامل شهر درعا و حومه آن از لوث تروریست‌ها
پنج‌شنبه 11 مرداد 1397 - 13:11

نیرو‌های ارتش سوریه شهر درعا و روستا‌ها و شهرک‌های اطراف آن را به طور کامل از گروه‌های مسلح تروریستی آزاد کردند.

العالم - سوریه

ارتش سوریه در ادامه عملیات آزادسازی خود در حومه شمال غربی درعا، آخرین پایگاه تروریست‌های گروه وهابی (صهیونیستی) داعش را در منطقه که شهرک القصیر بود، آزاد کرد.

نیرو‌های ارتش سوریه در همین حال پیشروی خود را در حومه القنیطره تا مرز‌های فلسطین اشغالی ادامه می‌دهند. نیرو‌های ارتش سوریه علاوه بر این، شهرک‌های جبات الخشب، تله القباع و کروم الحمریه را در حومه شمالی القنیطره آزاد کردند. این نیرو‌ها همچنین تروریست‌هایی را که حاضر نشدند به حل و فصل شرایط و مصالحه با نظام سوریه تن دهند، از منطقه خارج کردند تا به استان ادلب منتقل شوند.

دارین فضل خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم در گزارشی گفت: برای اولین بار پس از چندین سال، نیرو‌های ارتش سوریه در نوار مرزی منطقه اشغال شده جولان با سلاح‌های خود به طور مستقیم در برابر دشمن اسرائیلی موضع گرفتند.

حوض الیرموک آزاد شده است. همزمان استان درعا به طور کامل آزاد شده است تا کار گروه تروریستی داعش در جنوب سوریه پایان پذیرد. عناصر داعش پس از فرار، سلاح‌های سبک و سنگین بسیار از خود باقی گذاشتند.

یکی از نظامیان ارتش سوریه در مصاحبه با خبرنگار العالم گفت: «فروپاشی دشمن با سرعت صورت گرفت. نیرو‌های دشمن فکر نمی‌کردند توان نظامی ما به این اندازه باشد؛ از این رو با مشاهده نیرو‌های ما، سلاح خود را باقی گذاشتند و پا به فرار گذاشتند. این تانک را که مشاهده می‌کنید مجهز و آماده حمله بود، اما تروریست‌ها آن را رها کردند و از منطقه گریختند.  آن‌ها حتی زخمی‌های خود را نیز رها می‌کنند بنابراین سلاح و مهمات که جای خود دارد که باقی بگذارند و بگریزند».

دارین فضل در ادامه گزارش خود افزود: نیرو‌های ارتش سوریه پرچم سوریه را بر فراز بلندی‌های مناطق تله القبلع و کروم الحمریه شمال جبات الخشب در حومه القنیطره برافراشتند. تروریست‌های مستقر در بئر العجم و بریقه که حاضر به مصالحه و حل و فصل اوضاع خود نیستند، در انتظار رسیدن اتوبوس‌ها هستند تا به سمت شمال سوریه منتقل شوند؛ بنابراین پرونده جنوب سوریه همزمان به طور کامل بسته خواهد شد.

ارتش سوریه در روز ارتش، پیروزی‌های مهمی در زمینه‌های سیاسی و میدانی محقق ساخت و به خیال پردازی‌های اسرائیل در زمینه ایجاد منطقه‌ای جداشده و همچنین توطئه‌های غربی برای جنوب سوریه، تیرخلاص شلیک کرد.

خبرنگار العالم در ادامه گفت: ما در هر پایگاهی از پایگاه‌های تروریست‌ها که وارد می‌شویم، به وضوح نقش عربستان سعودی را به هر شکل و نوعی مشاهده می‌کنیم. همچنین کمک‌های نامحدود اسرائیل و غرب به تروریست‌ها نیز به آسانی قابل مشاهده است. با نقش بر آب شدن طرح‌های داعش در جنوب، تنها تعدادی شعار که روی دیوار‌ها نوشته شده است، برای این گروه تروریستی باقی مانده است تا دلیل آشکاری بر تروریسمی باشد که سال‌ها در این مناطق وجود داشت و شاهدی بر پیروزی‌های بزرگی باشد که دمشق آن را محقق کرد؛ بنابراین در‌ها به روی خطری که پایتخت را احاطه کرده بود بسته شده است و در نتیجه خطری که از ورودی‌های غربی و غوطه غربی دمشق را تهدید می‌کردو از القنیطره آغاز می‌شد، دیگر از بین رفته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها