روسیه از ارائه یک پیشنهاد به ترکیه در مورد «ادلب» سوریه خبر داد

روسیه از ارائه یک پیشنهاد به ترکیه در مورد «ادلب» سوریه خبر داد
جمعه 2 شهريور 1397 - 18:49

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که در ارتباط با استان ادلب سوریه، پیشنهادی به همتای ترکیه‌ای خود ارائه کرده است.

العالم - اروپا

وزارت دفاع روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد که در مورد استان «ادلب» واقع در شمال سوریه طرحی دارد.

به گزارش شبکه العربیه، «سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه در این خصوص گفت که در ارتباط با این استان، پیشنهادی را به ترکیه ارائه کرده است.

سرگئی شویگو این پیشنهاد را در نشست مشترک با «خلوصی آکار»، همتای ترکیه‌ای خود در مسکو مطرح کرده است. با این حال جزئیات این پیشنهاد هنوز منتشر نشده است.

وزرای امور خارجه و دفاع ترکیه طی سفر به روسیه، امروز با همتایان روسی خود دیدار و در مورد مسائل منطقه، از جمله سوریه و استان ادلب رایزنی کرده‌اند.

بر اساس نشست آستانه چهارم که منجر به توافق آستانه چهار شد، سه کشور ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای تضمین کننده آتش‌بس در سوریه از ایجاد چهار منطقه کاهش تنش در این کشور خبر دادند که یکی از این مناطق استان ادلب است.

مطابق این توافق، هر گونه عملیات نظامی در مناطق چهارگانه ممنوع شد، در عوض ارتش سوریه و نیروهای متحد آن این حق را داشتند که با تروریست‌های داعش و جبهه النصره، شاخه سوری القاعده در سوریه وارد جنگ شده و علیه آن‌ها عملیات انجام دهند.

استان ادلب قبل از تابستان سال گذشته در دست گروه‌های معارض سوریه بود ولی با حملات و عملیات‌های جبهه النصره، مرکز این استان به اشغال این گروهک درآمد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها