سید «عبدالملک الحوثی»: رژیم سعودی بدترین جنایت‌ها را به اسم اسلام مرتکب می‌شود/ اقدامات تکفیری‌ها برای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل است

سید «عبدالملک الحوثی»: رژیم سعودی بدترین جنایت‌ها را به اسم اسلام مرتکب می‌شود/ اقدامات تکفیری‌ها برای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل است
چهارشنبه 7 شهريور 1397 - 22:07

سید عبدالملک الحوثی در سخنانی به مناسبت عید غدیر خم، موضوع ولایت را طبق آیات قرآن بسیار حائز اهمیت برشمرد.

العالم - یمن

سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن روز چهارشنبه به مناسبت عید ولایت (عید غدیر خم) سخنرانی کرد.

سید عبدالملک الحوثی در ابتدای سخنرانی خود عید ولایت را به ملت یمن تبریک گفت و اعلام کرد که موضوع ولایت بسیار حائز اهمیت است.

رهبر انصارالله گفت: رسول اکرم(ص) در روز غدیر همه حجاج را در وسط روز دور هم جمع کرده بود، تا به موضوع مهم تاریخی، اعتبار و اهمیت بیشتری ببخشد.

سید عبدالملک الحوثی افزود: در تاریخ بشریت همیشه طاغوت وجود داشته و همین مساله باعث شده که انسان از مفاهیم قرآنی دور شود. طبق آیات قرآن، جامعه جاهلی هم به خداوند به عنوان خالق و رزاق اعتقاد داشت.

وی افزود: شالوده بت پرستی، افکار کسانی بود که به خداوند نسبت افترا و دروغ می‌دادند.

رهبر انصارالله تصریح کرد: واقعیت تاریخ بشری مملو از ظلم و بردگی است و مسئولیت هدایت انسان به خداوند سبحان باز می‌گشت. مساله انتخاب رسول اکرم(ص) مساله‌ای نبود که بر عهده مردم باشد، بلکه خداوند مسئولیت آن را بر عهده داشت.

سید عبدالملک الحوثی تصریح کرد که در طول تاریخ، طاغوتی‌ها به دنبال مقابله با پیامبران و تکذیب رسول و انبیا بودند.  

او اظهار داشت: حضرت محمد(ص) باید به عنوان نبی انتخاب می‌شد، تا نمونه‌ای ایده‌آل برای بشریت در اجرای برنامه‌های دینی باشد.

رهبر انصارالله اعلام کرد که دوری جستن از امام علی(ع) دوری از قرآن و حق است. امام علی(ع) دین را سرلوحه زندگی خود قرار داده است.

وی تاکید کرد که وقتی اصل ولایت برای برخی از مردم تبیین نشود، امت از اختلافات بر سر میراث اسلامی رنج می‌برند.

سید عبدالملک الحوثی با بیان اینکه بسیاری از طاغوتی‌ها در طول تاریخ مانند بنی‌امیه از اسم دین برای منافع خود سوء استفاده کردند، گفت: آیا رژیم ظالم سعودی بدترین جنایت‌ها را با لباس اسلام مرتکب نمی‌شود؟

الحوثی افزود: رژیم سعودی همانند مشرکان در دوره رسول الله (ص) از مساله حج و مکه و مسجدالحرام سوء استفاده می‌کند.

رهبر انصارالله گفت: صدها تکفیری از عناوین دینی برای گمراهی مردم و تحریک آنها برای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل استفاده می‌کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها