كشته شدن 7فرد مسلح در حمص

كشته شدن 7فرد مسلح در حمص
جمعه 14 مهر 1391 - 13:38

در درگيري هاي امروز محلات قديمي حمص 7 تن از افراد مسلح در محله باب هود كشته و تعدادي نيز مجروح شدند كه يكي از كشته شدگان ،قناصه و ديگري مسلسل حمل مي كرد.

به گزارش جمعه پايگاه اطلاع رساني شبكه خبري العالم به نقل از عربي پرس، همچنين چندين دستگاه كامپيوتر حاوي نقشه واسناد مختلف و 3 بمب ، هريك به وزن 50 كيلوگرم و نيز تعدادي دستگاههاي مخابراتي و سلاح كلاشينكوف و قناصه m16 نيز از افراد مسلح به دست آمد.

گفتني است اين درگيري ها هنوز ادامه دارد و واحدهاي مهندسي ارتش سوريه درحال خنثي سازي مين هايي هستند كه گروه هاي مسلح براي جلوگيري از پيشرفت ارتش كاشته اند.

بنابر اين گزارش، در ادامه نفوذ ارتش سوريه و محاصره محله هاي قديمي حمص و اطراف آن به منظور پاكسازي اين مناطق از وجود تروريست ها ، درگيري هاي شديدي ميان ارتش و گروه هاي مسلح وابسته به گردان هاي الفاروق در گرفت.

اين گروه ها كه زير آتش حملات ارتش سوريه راهي جز تسليم كردن خود ندارند، قبل از تسليم شدن درخواست كمك كرده اند.

ارتش همچنين چندين ساختمان را در باب التركمان و باب هود از وجود افراد مسلح پاكسازي كرده و مسجد باب التركمان و بيت المحسن را در اختيار گرفته است.

در محله المريجه نيز 3 تن از عناصر نيروهاي حفظ نظم ، هنگام محاصره يكي از تك تيراندازان زخمي شدند.

اين گزارش همچنين حاكي است كه گروه هاي مسلح، روستاي جبوين از توابع الرستن را به بهانه همكاري ساكنانش با دولت، با موشك هاي هاون هدف قرار دادند كه در نتيجه اين حملات ، به چندخانه و مدرسه خسارت هايي وارد آمد.

همچنين گروه هاي مسلح در دوراهي شنشار واقع در جنوب شهر حمص 3 تن از شهروندان را كه در حال عبور از اين مسيربودند؛ ربودند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها