موضع جانبدارانه اتحادیه عرب در قبال تهدید آمریکا به تحریم عربستان

موضع جانبدارانه اتحادیه عرب در قبال تهدید آمریکا به تحریم عربستان
يکشنبه 22 مهر 1397 - 23:12

اتحادیه عرب به تهدیدات آمریکا علیه عربستان در پی ناپدید شدن جمال خاشقجی نویسنده منتقد سعودی واکنش نشان داد.

العالم - آمریکا

به گزارش الفرات نیوز، دبیرخانه اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای تهدید به تحمیل تحریم‌ها علیه عربستان یا هرگونه تهدید علیه این کشور در پی ناپدید شدن جمال خاشقجی نوسینده سعودی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: در خصوص ناپدید شدن جمال خاشقجی مقامات سعودی صریحا اعلام کردند که در روند تحقیقات جاری درباره روشن شدن سرنوشت این نویسنده همکاری خواهند کرد.

اتحادیه عرب افزود که امیدوار است حقیقت سرنوشت جمال خاشقجی در آینده نزدیک روشن شده تا از هرگونه تشدید تنشی که می‌تواند بر امنیت و ثبات منطقه از لحاظ سیاسی یا اقتصادی تاثیر منفی بگذارد جلوگیری شود. 

این در حالی است که امروز یک منبع مسئول عربستان بدون اشاره به نام رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که این کشور تهدیدات و تلاش‌ها برای آسیب زدن به عربستان را نمی‌پذیرد.

ترامپ در واکنش به ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی و رها شدن از سیل انتقادات، در اظهاراتی اعلام کرد در صورتی که عربستان پشت این جریان باشد، با «مجازات سخت» واشنگتن مواجه خواهد شد.

ترامپ در گفتگو با «سی بی اس» در عین حال گفته بود: نمی‌خواهد با توقف فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی به مشاغل در آمریکا صدمه وارد کند.

خاشقجی ستون‌نویس روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست که از منتقدان رژیم آل‌سعود به شمار می‌رود بعد از آنکه سه‌شنبه هفته گذشته برای انجام یک کار کنسولی وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد، ناپدید شده است. منابع مختلف، از جمله مقام‌های ترکیه‌ای می‌گویند او داخل ساختمان کنسولگری کشته شده، اما ریاض این ادعاها را «بی‌اساس» خوانده و تکذیب کرده است.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها