10 غیر نظامی در حملات خمپاره‌ای به حلب زخمی شدند

 10 غیر نظامی در حملات خمپاره‌ای به حلب زخمی شدند
پنج‌شنبه 3 آبان 1397 - 11:28

عناصر تروریستی «هیئة تحریر الشام» (هتش) با بیش از 40 خمپاره چند محله‌ و مقر ارتش سوریه در حلب را هدف قرار دادند.

العالم - سوریه

گروه تروریستی «هیئة تحریر الشام» -که جبهه النصره رکن اصلی تشکیل دهنده آن است- شامگاه چهارشنبه (روز گذشته) شهر حلب را گلوله‌باران کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که ارتش سوریه در واکنش به این حملات در اواخر نیمه شب گذشته با تروریستها در اطراف محله «جمعیه الزهراء» در شمال غرب حلب درگیر شد.

خبرنگار اسپوتنیک که در حلب حضور دارد، اعلام کرد که تروریست‌ها با بیش از 40 خمپاره محله‌های «الخالدیة، الأعظمیة، الأکرمیة، الشهباء الجدیدة، سیف الدولة، حلب الجدیدة، المتحلق و خیابان النیل» و مقرهای ارتش سوریه را هدف قرار دادند.

ارتش سوریه نیز با توپخانه و موشک‌انداز مواضع ترویست‌ها را هدف گرفت.

یک فرمانده میدانی ارتش سوریه در همین راستا به اسپوتنیک گفت که حملات توپخانه‌ای به مواضع تروریستها، پس از حملات مداوم علیه افراد غیر نظامی در داخل منطقه «عاری از سلاح» توسط عناصر تروریستی صورت گرفت.

وی همچنین تأکید کرد که عناصر تحریر الشام طی روزهای اخیر در شمال غرب حلب مواضع خود را تقویت و تجهیزات و سلاح سنگین به این منطقه ارسال کرده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در همین راستا گزارش داد که بر اثر این حملات 10 غیر نظامی زخمی شده‌اند.

سانا اعلام کرد که محل پرتاب خمپاره‌ها توسط تروریستها در شمال غرب و غرب حلب مخصوصا در منطقه «الراشدین» قرار داشته است. 

این حملات در حالی انجام می‌گیرد که گروههای تروریستی ادعا کرده بودند سلاح سنگین خود را بر اساس توافق ادلب از منطقه عاری از سلاح خارج کرده‌اند.

توافق ادلب بیست و ششم شهریور ماه گذشته بین رؤسای جمهور ترکیه و روسیه حاصل و اعلام شد که یک منطقه عاری از سلاح به عمق ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر در بین خطوط تماس ارتش سوریه و افراد مسلح در شمال غرب سوریه ایجاد خواهد شد و گروه‌های مسلح و ارتش سوریه از این مناطق عقب نشینی کرده و تنها نیروهای روسی و تُرکیه‌ای در آن مستقر خواهند شد.

بر اساس این توافق قرار بود در مرحله نخست یک منطقه عاری از سلاح در اطراف شهر ادلب ایجاد شود. در مرحله دوم نیز باید سلاح سنگین جمع‌آوری می‌شد و در مرحله بعد نهادهای دولتی سوریه پیش از پایان سال جاری میلادی فعالیت خود را آغازکنند.

ترکیه که در اجرای این توافق متعهد شده بود که تروریستها را از این منطقه خارج کند، هنوز نتوانسته است به تعهد خود عمل کند؛ زیرا تروریستها باید تا 23 مهر ماه از این منطقه خارج می‌شدند که این اتفاق رخ نداده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها