واعظی: مذاکره ایران با اروپا مسیرخوبی را طی می‌کند

واعظی: مذاکره ایران با اروپا مسیرخوبی را طی می‌کند
چهارشنبه 9 آبان 1397 - 16:48

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: مذاکره ایران با اروپا در زمینه مبادلات بانکی مسیر خوبی را طی می‌کند.

العالم - ایران / سیاسی

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور، در حاشیه جلسه هیئت دولت، با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی از وضعیت خدمت رسانی به زائران اربعین اظهار داشت: من از مرز چذابه و شلمچه بازدید داشتم و دیدم که وضعیت نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده بود. البته باید قبول کرد که هنوز اشکالاتی وجود دارد اما نباید کارهای صورت گرفته را نادیده بگیریم و روی مشکلات این همه تبلیغ شود.

وی افزود: به عنوان دولت نه به عنوان کار اداری بلکه به عنوان کار اعتقادی وارد شدیم. جابجایی دو میلیون نفر کار بزرگی است که باید از مردم ایران و مردم عزیزمان در استان ایلام و خوزستان تشکر می‌کنم.

رییس دفتر رییس جمهوری از دولت و مردم عراق به دلیل برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی در امنیت کامل تشکر کرد و اظهارداشت: دست اندرکاران می دانند که جابه‌جایی دو میلیون نفر در زمان کوتاه و با امنیت بالا کار بسیار بزرگی است که خداوند را شاکریم که با امنیت این مراسم برگزار شد.

واعظی همچنین از مردم ایران بویژه در استان های ایلام و خوزستان به دلیل همکاری در برگزاری این مراسم در ایران و عراق تشکر کرد.

واعظی در خصوص حواشی اخیر میان ایران و دانمارک و احضار سفیرمان در آن کشور گفت: آقای رئیس‌جمهور از وزارت امور خارجه امروز خواستند این موضوع رسیدگی شود.

واعظی درباره 13 آبان و فضاسازی آمریکایی‌ها برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران گفت: تلاش آمریکا فشار به مردم ایران و نظام است اما برای مقابله با آن، کمیته‌های مختلفی تشکیل شده و همه مشغول برنامه‌ریزی هستند. برای همین  آقای رئیس‌جمهور گفتند در 13 آبان هیچ اتفاقی نمی افتد.

وی درباره موضوع spv (مبادلات بانکی ایران و اروپا) نیز گفت: این مسئله قطعا هفته آینده انجام می‌شود. مذاکره ما با اروپا مسیر خوبی را طی می‌کند و مسائلی که در چند ماه پیش رخ داده، بیشتر روانی بوده است.

وی همچنین درباره حمایت دولت از اقشار آسیب پذیر و برنامه های در نظرگرفته شده در این زمینه گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه مسئولیت تنظیم جزییات بسته هایی حمایتی دولت را بر عهده گرفتند.

رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: دولت برای کمک و جبران نیازمندی های مواد غذایی کسانی که فکر می‌کنیم نیازمند هستند این بسته ها را تدارک دیده است و فکر می‌کنم نیمی از مردم کشورمان را شامل شود. این طرح از هفته آینده شروع می شود و به تدریج ادامه می‌یابد.

واعظی درباره افزایش حقوق کارمندان هم گفت: این کار نیاز به قانون دارد و ما بتوانیم در قانون بودجه به مجلس تقدیم می‌کنیم و اجازه آن را بگیریم، طبق روال در فروردین ماه این کار را انجام می‌دهیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها