نگراني دمشق از نقض آتش بس توسط تروریست ها

نگراني دمشق از نقض آتش بس توسط تروریست ها
چهارشنبه 3 آبان 1391 - 17:28

دمشق، العالم- يوسف اسعد نماينده مجلس سوريه گفت: علت تاخير دمشق در اعلام موافقت با آتش بس تا روز پنجشنبه، گرفتن ضمانت از اخضر الابراهيمي مبني بر عدم نقض آتش بس از سوي گروه هاي مسلح و خودداري از اقدام به جنايت عليه غيرنظاميان است.

نماینده مجلس سوریه روز چهارشنبه در گفت وگو با شبكه خبري العالم تصریح کرد: هدف دولت سوریه این است که مطمئن شود آتش بس، فرصتي براي افراد مسلح جهت سازماندهي مجدد نباشد. دمشق در زمينه آتش بس عيد قربان هيچ مانعي ندارد و موضوع را به الابراهيمي ابلاغ كرده، اما مي خواهد از اجراي كامل آن از سوي گروه هاي مسلح مطمئن شود.   

وي افزود: سوريه مايل است بداند الابراهيمي تا چه حد می تواند روند تامين مالي گروه هاي مسلح توسط طرف هاي خارجي را متوقف کند. ما نمي دانيم آيا وی ضمانت كتبي از اين طرف ها دريافت كرده است یا نه. 

به گفته اسعد، وزارت خارجه سوريه از موافقت با آتش بس سخن گفته و وزارتخانه هاي خارجه روسيه و ايران نيز آن را تاييد كرده اند، اين در حالي است كه الابراهيمي در تركيه با مقامات آنكارا گفت وگو كرد و معاون وزير خارجه تركيه ابراز اميدواري كرده كه آتش بس اجرا شود.

وي افزود: اگر وزارت دفاع سوريه ضمانتي در اين زمينه دريافت نكند، افراد مسلح خود را سازماندهي كرده و جناياتي مانند كشتار مردم در مسجد دوما مرتكب خواهند شد كه در جريان آن 25 نفر - وعمدتا كودكان و زنان- قرباني شدند.  

AM - 24 - 16:37پربیننده ترین خبرها