هندوانه هایی که «روزنبرگ» زیر بغل بن سلمان گذاشت/ بن سلمان: پرونده خاشقچی نباید باعث غفلت جهان از ایران شود

هندوانه هایی که «روزنبرگ» زیر بغل بن سلمان گذاشت/ بن سلمان: پرونده خاشقچی نباید باعث غفلت جهان از ایران شود
پنج‌شنبه 17 آبان 1397 - 17:38

"جوئل روزنبرگ" رئیس صهیونیست هیأتی از اوانجلیک های آمریکا جزئیات دیدار این هیأت با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی را فاش کرد.

العالم - عربستان 

روزنبرگ که یک صهیونیست تندرو است، روز پنجشنبه هفته گذشته (1 نوامبر) در صدر هیأتی از اوانجلیک های آمریکا در ریاض پایتخت عربستان با محمد بن سلمان دیدار کرد.

روزنبرگ گفت که بن سلمان در این دیدار به طور مفصل درباره روابط  عربستان و اسرائیل و پیشرفت چشمگیر این روابط در دوران ولیعهدی وی سخن گفت.

روزنبرگ گفت، بن سلمان از ما خواست حرف هایی را که در این دیدار درباره روابط عربستان و اسرائیل و دیدگاهش درباره مساله فلسطین زده است، برای هیچ کس بازگو نکنیم.

روزنبرگ دیروز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه 10 تلویزیون اسرائیل گفت : ما در دیدار با بن سلمان گفتیم که 60 میلیون اوانجلیک (مسیحی انجیلی) در آمریکا طرفدار اسرائیل هستند و می خواهند بدانند که کدام یک از سران عرب در آیندۀ نزدیک با اسرائیل توافقنامۀ صلح امضاء خواهد کرد .

روزنبرگ که در کتاب خود "آخرین جهاد" خواستار استفاده از سلاح اتمی برای نابود کردن مسلمانان شده است! ، افزود : بن سلمان نگران این مساله است که مساله قتل جمال خاشقجی مانع پرداختن وی به مقابله با ایران و گروه اخوان المسلمین شود.  

روزنبرگ گفت : بن سلمان از وجود چند فرد نزدیک به دونالد ترامپ رئیس  جمهوری آمریکا در میان اعضای هیأت اوانجلیک ها استفاده کرد و این پیام را به ترامپ و نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره رساند که "درخواست های روزافزون در آمریکا برای تحریم عربستان مانع مقابله نظام سعودی با ایران، اخوان المسلمین و دیگر گروه های افراطی می شود".

روزنبرگ افزود : بن سلمان در این دیدار از رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه انتقاد کرد و گفت که اردوغان از مساله خاشقجی سوء استفاده می کند تا نظام حاکم ریاض را بیش از پیش در تنگنا قرار دهد. بن سلمان از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم انتقاد کرد.

روزنبرگ افزود : بن سلمان از اینکه مساله خاشقجی باعث انتقادهای گسترده علیه وی شده است، ابراز نگرانی کرد و گفت که چرا جهان چشم خود را به روی بدرفتاری اردوغان، پوتین و نظام طهران با مخالفان خود بسته است و آن را نادیده می گیرد.

روزنبرگ گفت : محمد بن سلمان روی کار آمده است تا بماند و حداقل تا نیمه این قرن بر مسند قدرت باقی خواهد ماند و به همین دلیل ما همکاری با وی را مهم و ضروری می دانیم.

روزنبرگ که تابعیت آمریکایی و اسرائیلی دارد و در قدس اشغالی زندگی می کند، اولین کسی است که خواستار اشغال عراق پس از حادثۀ 11  سپتامبر شد و مقامات آمریکایی را برای حمله به ایران و وارد کردن "ضربه ای سنگین" به نظام تهران تحریک کرد و در یکی از کتاب هایش نوشت که انتظار دارد یکی از نخست وزیران اسرائیل دستور حمله به ایران را صادر کند.

روزنبرگ که 2 نفر از پسرانش در ارتش اسرائیل خدمت می کنند، یکی از دشمنان سرسخت مسلمانان آمریکا است و آنها را برای امنیت ملی آمریکا بسیار خطرناک می داند.

روزنبرگ که پدرش مسیحی و مادرش یهودی است، یکی از حامیان سرسخت احداث شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری رود اردن و قدس اشغالی است.  

طبق اعلام شبکه 10 تلویزیون اسرائیل؛ روزنبرگ قبلاً مشاور سیاسی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بود و مشاور چند نفر از مسئولان ارشد حزب جمهوریخواه آمریکا نیز بوده است .

روزنبرگ در کتاب جدید خود با عنوان "هدف سوم" تصورات خود را درباره خطرات پیش روی اسرائیل بیان می کند و ادعا می کند که اگر یک گروه اسلامی یک انبار تسلیحات غیرمتعارف را به دست بیاورد، امنیت اسرائیل را به خطر خواهد انداخت.

روزنبرگ 2 سال پیش در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی "معاریو" اذعان کرد که بخشی از وقت خود را صرف جمع آوری کمک های نقدی برای اسرائیل می کند و با نوشتن کتاب و مقاله در روزنامه های آمریکایی به نفع اسرائیل تبلیغ می کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها