در 24 ساعت گذشته

83 تروریست وابسته به داعش و طالبان در افغانستان کشته شدند

83 تروریست وابسته به داعش و طالبان در افغانستان کشته شدند
سه شنبه 29 آبان 1397 - 09:41

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد: 83 نفر از تروریست های داعش و طالبان طی 24 ساعت گذشته در 12 عملیات نیروهای دولتی در افغانستان کشته شدند.

العالم ـ آسیا

وزارت دفاع افغانستان روز سه شنبه با صدور اطلاعیه ای اضافه کرد 21 نفر از تروریست های کشته شده عضو گروه داعش و بقیه وابسته به طالبان بودند.
در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است 28 نفر از اعضای دیگر گروه های تروریستی نیز در 11 استان زخمی شدند.
امروز همچنین «محب الله محب» سخنگوی استاندار «فراه» در غرب افغانستان از کشته شدن 23 عضو طالبان و زخمی شدن 20 تن آنها در شهرستان «خاک سفید» خبر داد و افزود که در عملیات نیروهای دولتی تعدادی خودرو نظامی و مهمات طالبان منهدم شده است.
از استان «غور» در مرکز افغانستان هم خبر رسید که در شهرستان «چهارسده» که در محاصره گروه طالبان قرار دارد، جز از مسیرهوایی امکان رساندن تجهیزات برای نیروهای آن محل غیر ممکن است.
منابع محلی در این استان گفته اند که افراد ناشناسی، شش تن از مسافرانی را که عازم استان «هرات» بودند، ربوده و سه تن از آنها را کشته و سه تن دیگر را زخمی کرده اند.
به گفته شاهدان تمام افراد ربوده شده از قوم هزاره هستند.
اداره امنیت ملی افغانستان هم روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه ای از بازداشت چهار عضو گروه تروریستی داعش در کابل خبر داده است.
در این اطلاعیه آمده است که «میرانعام»، «معاذالله»، «فیض الله» و «عبدالحسن» با تعدادی سلاح و مقداری مهمات دستگیر شده اند.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها