توضیحات قاسمی درباره جزییات سفر هانت به تهران

سه شنبه 29 آبان 1397 - 18:10

سخنگوی وزارت خارجه گفت که مقامات ایرانی در دیدارها با جرمی هانت بر مجرم شناخته شدن یک زندانی دوتابعیتی در دادگاه صالحه تأکید کرده و آن را تبعه ایران خواندند که براساس قوانین داخلی محاکمه شده است.

 

العالم - ایران / سیاسی

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاران در تشریح جزئیات برنامه‌ها و دیدارهای سفر یک روزه «جرمی هانت» وزیر امور خارجه بریتانیا به تهران اظهار داشت: این سفر که از مدت‌ها قبل برنامه ریزی شده بود روز گذشته علی‌رغم برخی مشکلات سیاسی داخلی در انگلستان انجام شد.

قاسمی افزود: در دیدارهای جداگانه آقای جرمی هانت با وزیر امور خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص طیف مختلفی از موضوعات از جمله برجام و تعهدات کشورهای اروپایی به ویژه EU3 در قبال ایران، مهمترین تحولات منطقه، خصوصا اوضاع وخیم و فاجعه بار انسانی در یمن و لزوم خاتمه دادن به حمایت‌های تسلیحاتی غرب از متجاوزان به سرزمین و مردم بی‌گناه یمن گفت‌وگو و تبادل نظر شد و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در این خصوص به تفصیل بیان شد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد:‌ در حاشیه این دیدارها مقام انگلیسی موضوع یک زندانی دو تابعیتی در ایران را نیز مطرح کرد که مقامات کشورمان بر مجرم شناخته شدن ایشان در دادگاه صالحه و استقلال قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران تاکید و بیان کردند، وی تبعه جمهوری اسلامی ایران است و بر اساس قوانین داخلی ایران محاکمه و محکوم شده است.

«جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس دیروز (دوشنبه) 28 آبان ماه در رأس هیأتی و به منظور انجام سفری یک روزه و دیدار و گفت‌وگو با مقامات ایرانی به تهران سفر کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها