وزیر صهیونیست: معامله ترامپ فقط وقت تلف کردن است

وزیر صهیونیست: معامله ترامپ فقط وقت تلف کردن است
چهارشنبه 30 آبان 1397 - 15:17

وزیر دادگستری رژیم اشغال‌گر قدس می‌گوید طرح ترامپ برای سازش بین رژیم متبوع او و فلسطینی‌ها، به‌منزله تلف کردن وقت است.

العالم - فلسطین اشغالی

در حالی که رسانه‌های بین‌المللی می‌گویند طرح دولت ترامپ برای سازش بین رژیم صهیونیستی و فلسطین به زودی منتشر می‌شود، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی می‌گوید که این طرح صرفا اتلاف وقت است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، «آیلت شاکد» که در بین سفرای و وابستگان دیپلماتیک خارجی در کنفرانس دیپلماتیک سخن می‌گفت، تاکید کرد که اختلافات بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بسیار بزرگ است.

وی مدعی شد: «من هم مثل هر کس دیگری خواهان صلح هستم» و افزود: «اما باور ندارم که توافقی قابل دست‌یابی باشد. من به ترامپ می‌گویم: وقتت را تلف نکن.»

پیش‌تر گزارش‌هایی منتشر شده بود از اینکه این هفته جلسه‌ای بسیار مهم بین رئیس‌جمهور ایالات متحده و مشاوران عالیش در خصوص ارائه طرح موسوم به معامله ترامپ برگزار می‌شود.

وی که از وزرایی بود که احتمال استعفایش از کابینه بنیامین نتانیاهو داده می‌شد، بار دیگر تاکید کرده که نفتالی بنت، باید به‌عنوان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی منصوب شود. نتانیاهو با این خواسته بنت مخالفت کرده است.

شاکد در خصوص آتش‌بس غزه نیز پیش‌بینی کرد که چندماهی بیشتر دوام نداشته باشدو پس از آن «چاره‌ای جز جنگ با حماس با همه ابزارهای موجود نیست.»

در همین کنفرانس و پیش از سخنان شاکد، «گیلعاد اردان»، وزیر امور راهبردی کابینه صهیونیست‌ها هم مدعی شد که «اسرائیل از هر زمانی به کنترل بخشی از نوار غزه یا تمام آن نزدیک‌تر است.»

این وزیر صهیونیست خواستار رویکرد تهاجمی به غزه به‌جای رویکرد تدافعی و ترور رهبران نظامی جنبش حماس شد.

اردان اظهار داشت: «ملزومات برای کنترل نوار غزه تا زمان نابودی زیرساخت‌های تروریستی آماده است.»

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها