حادثه تروریستی چابهار به روایت مردم/ توسعه چابهار با اقدامات تروریستی متوقف نمی شود

حادثه تروریستی چابهار به روایت مردم/ توسعه چابهار با اقدامات تروریستی متوقف نمی شود
جمعه 16 آذر 1397 - 08:37

شدت انفجار انتحاری حادثه تروریستی چابهار به حدی بود که تا شعاع 500 متری شیشه ساختمان های اطراف شکست و تعدادی از شهروندان شهید و مجروح شدند.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

ساعت حدود 10 روز پنجشنبه یک تروریست سوار بر خودروی وانت بمب گذاری شده قصد ورود به مقر ستاد فرماندهی انتظامی چابهار واقع در بلوار شهید ریگی را داشت.
این تروریست وقتی با منع نیروهای انتظامی مستقر در دژبانی مواجه شده خودرو را به در کوبید و منفجر کرد.
در خصوص این حادثه تروریستی شماری از شهروندان کشورمان در چابهار به تشریح لحظه وقوع حادثه در گفت و گو با ایرنا پرداخته ند.
عبدالغنی رئیسی که در ساختمان پلیس +10 واقع در روبروی ستاد فرماندهی انتظامی مشغول به کار است، گفت: این انفجار به حدی مهیب بود که علاوه بر شکستن شیشه های اتاق ها و افتادن کمدها؛ سقف کاذب و دیوارها نیز فرو ریخت.
احمد بلوچ نیز خاطرنشان کرد: تکه هایی از خودروی بمب گذاری شده مهاجم تا حدود 300 متری اطراف چهار راه معروف به «کوزه» نزدیک بانک کشاورزی پرتاب شده است.
محمد جدگال نیز اظهار داشت: صدای انفجار تا روستای تیس حدود پنج تا 6 کیلومتری محل حادثه شنیده و موجب وحشت شده است.
یکی از زخمی های این حادثه گفت: سوار بر موتورسیکلت در حال عبور از نزدیکی مقر فرماندهی انتظامی بودم که شدت انفجار سبب واژگونی موتور و پرتاب خودم شد.
رئیسی یکی از شهروندانی که برای انجام کار اداری در بلوار شهید ریگی در حال تردد بود، گفت: قدرت انفجار آنقدر زیاد بود که خودروهای نزدیک فرماندهی انتظامی آسیب جدی دیده اند و آن طرف تر نیز شیشه خودروها شکسته شده است.
مسلم بشکار یکی از جوانان فعال اجتماعی نیز با محکوم کردن این حادثه خاطرنشان کرد، توسعه چابهار هیچگاه با این قبیل حرکات و اقدامات تروریستی متوقف نمی شود و مسیر پیشرفت با جدیت و حمایت مردم همچنان ادامه دارد.
امام جمعه چابهار نیز با محکوم کردن این حادثه تروریستی اظهار داشت: دشمنان همیشه با کشتن افراد بی گناه می خواهند اقتدار خود را نشان دهند که سخت در اشتباه هستند.
حجت الاسلام سید محمد موسوی افزود: مردم چابهار چند سال پیش نیز شاهد حادثه تروریستی تاسوعای حسینی بودند و اکنون نیز این حادثه رخ داد و تجربه ثابت کرده که هدف تروریستها ضربه زدن به مردم و انسجام آنان است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز با ارسال پیامی این حادثه تروریستی را محکوم کرد.
سرپرست فرمانداری چابهار اظهار داشت: توسعه چابهار خواست مسئولان و به ویژه مقام معظم رهبری است و دشمنان بدانند با این کارها نمی توانند جلوی آن را بگیرند.
در حادثه تروریستی روز صبح روز پنجشنبه (15 آذر ماه 1397) چابهار 2 نفر شهید و 42 نفر از جمله 10 نظامی و 32 شهروند عادی زخمی شدند که 28 نفر بلافاصله مرخص شدند ‌و 8 نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها