وزیر خارجه: حمایت از فلسطین سیاست مبنایی جمهوری اسلامی است/ تاسف ظریف از برخورد با مقاومت در درون جهان اسلام

وزیر خارجه: حمایت از فلسطین سیاست مبنایی جمهوری اسلامی است/ تاسف ظریف از برخورد با مقاومت در درون جهان اسلام
يکشنبه 2 دی 1397 - 13:20

وزیر امور خارجه حمایت از فلسطین را یکی از سیاست های مبنایی جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: متاسفانه امروز برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می گیرد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

محمود الزهار رئیس و دیگر اعضای فراکسیون حماس در مجلس فلسطین صبح امروز یکشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و درباره آخرین تحولات فلسطین مورد بحث و تبادل نظر کردند.
وزیر امور خارجه در این دیدار با بیان اینکه جهان‌ اسلام باید به رغم برخی اختلافات حول محور حمایت از فلسطین گردهم آیند تا جلوی سوء استفاده ها گرفته شود افزود: متاسفانه امروز برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می گیرد و این فشارها بر همه کشورها و جریانات اسلامی هم وجود دارد.
ظریف تصریح کرد: حمایت از فلسطین یکی از سیاست‌های مبنایی جمهوری اسلامی است و امیدواریم برخی دولت های اسلامی که به حمایت صهیونیست ها و آمریکا دل بسته اند به جهان اسلام بازگردند و بدانند صهیونیست ها دوست و شریک مطمئنی برای هیچ کس نیستند.‌
محمود الزهار نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران از فلسطین 'حمایت حقیقی' به عمل می آورد، ابراز امیدواری کرد: پروژه صهیونیسم با مقاومت مردم فلسطین و حمایت جهان اسلام هر چه زودتر پایان یابد.
رئیس فراکسیون مقاومت در مجلس فلسطین با اشاره به اعلام انحلال مجلس فلسطین توسط محمود عباس خاطرنشان کرد: مجلس فلسطین بطور قانونی انتخاب شده و باید دوره خود را تمام کند.
وی تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی فلسطین مجلس تحت هیچ شرایطی حتی وضعیت اضطراری هم نمی تواند منحل شود و باید به کار خود پایان دهد.
به گزارش مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، وزیر امور خارجه کشورمان نیز با ابراز تاسف از اعلام انحلال مجلس فلسطین این اقدام را خلاف اصول دموکراتیک و موجب سوء استفاده صهیونیست ها برشمرد و بر ضرورت وحدت ملت فلسطین حول محور مقاومت تاکید کرد.
رئیس و دیگر اعضای فراکسیون حماس در مجلس فلسطین همچنین امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و روز گذشته نیز با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها