خودداری سوییس از همکاری با مصر و تونس

دوشنبه 29 فروردين 1390 - 08:58

دولت سوييس از همکاري قضايي با مصر و تونس براي بازگرداندن اموال و دارايي هاي حسني مبارک و زين العابدين بن علي ديکتاتورهاي سرنگون شده به اين کشورها خودداري مي کند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "فرانکو گالی" سخنگوی دفتر دادگستری فدرال سوییس، امروز اعلام کرد، درخواستهای قضایی برای ارایه همکاری قضایی کافی نیست.

 

وی افزود: ما از مسئولان مصری و تونسی خواستیم درخواستهای خود را تکمیل کنند.

 

گالی تاکرد کرد: باید اتهامات با مثالهایی ملموس همراه باشد که بتوان از طریق آن فهمید مبارک و بن علی و اطرافیانشان چه جرمهایی مرتکب شده اند.

 

وی خاطرنشان کرد، دولت سوییس برای کمک بیشتر، نماینده ای رااز سوی دفتر دادگستری فدرال به تونس و مصر اعزام خواهد کرد.

 

دولت سوییس پس از سرنگونی بن علی و مبارک دارایی های این 2 دیکتاتور را بلوکه کرد.

 

وزارت امورخارجه سوییس اعلام کرده است که دارایی های مبارک و نزدیکانش در این کشور ده ها میلیون فرانک سوییس است.

تصاویر بیشتر

خودداری سوییس از همکاری با مصر و تونس

ایران، آماده همکاری برای رفاه و امنیت افغانستان

دوشنبه 29 فروردين 1390 - 11:04

وزير امور خارجه کشورمان در ديدار با جاويد لودين معاون سياسي وزير خارجه افغانستان، آمادگي کشورمان را براي همکاري در جهت کمک به رفاه و امنيت افغانستان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات، در این دیدار که بعد از ظهر دیروز برگزار شد،‌ طرفین ضمن بررسی مسائل دوجانبه و نیر تحولات منطقه راههای گسترش روابط را مورد بررسی قرار دادند.

 

صالحی با اشاره ریشه های مشترک فرهنگی و تاریخی میان دو کشور ایران و افغانستان ظرفیتهای دو کشور برای توسعه همکاریها را مثبت ارزیابی کرد و آمادگی کشورمان را برای هرگونه همکاری که به رفاه و امنیت افغانستان کمک می کند اعلام نمود. 

 

وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر ثبات، امنیت و توسعه افغانستان اظهار امیدواری نمود که دولت افغانستان با مشارکت همه گروهها عهده دار همه امور این کشور گردد. 

 

جاوید لودین معاون سیاسی وزیر خارجه افغانستان نیز ضمن ابلاغ سلام و پیام دوستی وزیر خارجه افغانستان از مساعدت ها و توجه و نگرش مثبت مقامات کشورمان به مسائل افغانستان در طول سالهای گذشته قدردانی کرد.

تصاویر بیشتر

 ایران، آماده همکاری برای رفاه و امنیت افغانستان

پربیننده ترین خبرها