کی روش: نیاز به استراحت جدی داریم

کی روش: نیاز به استراحت جدی داریم
پنج‌شنبه 27 دی 1397 - 02:19

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازی بسیار سختی مقابل عراق پشت سر گذاشتیم و برای بازی بعد نیاز به استراحت جدی داریم.

العالم-ایران

کارلوس کی روش در نشست خبری پس از دیدار مقابل عراق گفت: به عنوان سرمربی این مسابقه از فشار بازی خسته هستم و این نشان از اهمیت مسابقه دارد.

وی ادامه داد: هر دو تیم انگیزه زیادی برای این مسابقه داشتند و قطعا هواداران از تماشای این مسابقه لذت بردند. دو موقعیت خوب داشتیم. در مجموع عملکرد ما در میانه میدان بهتر از حریف بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در نیمه دوم برنامه ما تغییر کرد و قصد داشتیم روی ضد حملات به حریف ضربه بزنیم و در نیمه دوم هر دو تیم یک موقعیت گل داشتند.

وی در پاسخ به این سئوال که عیار تیم ملی ایران در دیدار امروز مشخص شده است، تصریح کرد: تیم ما نیاز به استراحت دارد و باید از نظر ذهنی و روحی خودمان را برای مرحله حذفی آماده کنیم چرا که جام ملت ها از این پس آغاز می شود.

کی روش افزود: بنابراین باید از این پس با تمرکز بالا به میدان برویم چرا که از این پس تیم های بازنده باید به خانه بازگردند.

وی ادامه داد: امروز شاهد حضور سه تیم خوب در زمین بودیم. ایران عراق و تیم داوری باتجربه که با تصمیم گیری خوب نشان داد از تیم های داوری قدرتمند آسیا است.

کی روش افزود: هدف نخست ما این بود که توان خود را نشان دهیم و سپس اینکه به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شویم. به همه بازیکنانی که شایسته هستند بازی بدهیم و به همین دلیل پنج تغییر نسبت به دیدار قبلی داشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سئوال که آیا در بازی های مرحله حذفی هم ترکیب ایران دچار تغییر خواهد شد گفت: 23 بازیکن دارم که همگی آماده حضور در میدان هستند و نسبت به تاکتیکی که در هر بازی خواهیم داشت بازیکنان مد نظر را راهی میدان خواهیم کرد.

وی افزود: بازیکنان ایران ثابت کردند از هر لحاظ آماده کمک به تیم کشور خود هستند و خوشبختانه آنها فوتبال روانی را به نمایش گذاشتند و در دقایقی که بازی پرفشار و احساساتی شده بود بازیکنان ما به خوبی شرایط را کنترل کردند.

کی روش خاطرنشان کرد: آنان نشان دادند که واکنش خوبی نسبت به شرایط بازی دارند و حتی اگر نیاز باشد از جان برای موفقیت تیم خود مایه خواهند گذاشت.

وی در رابطه با اینکه آیا تحسین داور از سوی او پیش از آغاز بازی پیام خاصی داشت؟ گفت: این مساله درست نیست. به طور مثال شما هر روز فرصت بازی مقابل مسی و رونالدو را ندارید. این داور هم مانند این دو بازیکن است و تجارب بزرگی در فوتبال دنیا دارد. قضاوت او در این مسابقه باعث افتخار است.

کی روش افزود: باید قدردان این تیم داوری باشیم. آنها تصمیم های بسیار مهم و قاطعی را گرفتند. خوشبختانه آنها مانند برخی داوران نبودند که در دقایق حساس به هم بریزند.

وی خطاب به خبرنگار عرب زبان اظهار داشت: سئوال روز گذشته شما در انتقاد یکی از مربیان باشگاه های ایرانی را به یاد دارم و امروز هم در رابطه با عملکرد داوری سئوال کردید. روز گذشته در حرف های خود قدرت و مربیان عراق را تحسین کردیم. شما که نماینده یک رسانه قوی هستید باید بیشتر دقت کنید.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها