لغو سفر ماکرون به لبنان در صورت عدم تشکیل دولت

لغو سفر ماکرون به لبنان در صورت عدم تشکیل دولت
يکشنبه 7 بهمن 1397 - 17:54

برخی مقام‌های فرانسوی از احتمال لغو سفر آتی رئیس جمهور فرانسه به لبنان در صورت عدم تشکیل کابینه این کشور خبر دادند.

العالم - اروپا

فرانسه به اطلاع لبنان رسانده که در صورت عدم شکل گیری دولت در یک هفته، سفیر رئیس جمهور فرانسه به بیروت شاید لغو شود.

به نوشته شماره یکشنبه وبگاه «البوابه» مقام‌های فرانسوی گفته‌اند که ممکن است سفر «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور به لبنان که قرار بود نیمه دوم فوریه (اسفند) صورت گیرد، به دلیل عدم شکل گرفتن دولت جدید این کشور لغو شود.

مقام‌های مطلع فرانسوی در این زمینه اظهار داشتند: «لبنانی‌ها هشداری را از فرانسه مبنی بر این دریافت کرده‌اند که امکان لغو سفر رئیس جمهور فرانسه به بیروت در صورت عدم شکل گیری دولت این کشور ظرف یک هفته وجود دارد.»

منابع مطلع گفته‌اند که «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه هم مهلت یک هفته‌ای را به لبنان جهت شکل گیری کابینه این کشور داده است.

مقام‌های فرانسوی گفته‌اند: «گذر از این مهلت موجب ترغیب ماکرون به لغو این سفر می‌شود زیرا این سفر به دلیل ادامه وضعیت کنونی که مانع شکل گیری دولت می‌شود، غیر ضروری است.»

امانوئل ماکرون قصد دارد هفته جاری به مصر و سپس به قبرس سفر کند.گفته می‌شود که ماکرون در سفر به مصر قصد عقد قراردادهای هنگفت نظامی را دارد.

«سعد الحریری» نخست وزیر مامور به تشکیل دولت لبنان که در حال حاضر در پاریس است نیز در حال رایزنی‌ با سران برخی احزاب لبنانی برای تشکیل کابینه است اما تا کنون راه به جایی نبرده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها