جهانگیری به سوریه رفت

جهانگیری به سوریه رفت
دوشنبه 8 بهمن 1397 - 15:57

معاون اول رئیس جمهور به منظور دیدار و رایزنی با مقامات بلندپایه سوریه، سفر دو روزه خود به این کشور آغاز کرد.

العالم - ایران / سیاسی

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، به منظور دیدار و رایزنی با مقامات بلندپایه سوریه، امروز (دوشنبه) سفر دو روزه خود را به این کشور آغاز کرد.

قرار است در جریان این سفر معاون اول رئیس‌جمهور با بشار اسد رئیس جمهور، عماد خمیس نخست وزیر و دیگر مقامات سوری دیدار و در خصوص راهکارهای توسعه تعاملات دوجانبه و شتاب بخشیدن به روند همکاری‌های تهران- دمشق در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مذاکره کند.

شرکت در نشست کمیسیون مشترک عالی ایران و سوریه، حضور در مراسم امضاء موافقت نامه‌های همکاری دو جانبه به ویژه موافقت‌نامه جامع همکاری دو کشور، برگزاری کنفرانس مشترک خبری، شرکت و سخنرانی در همایش بازرگانی ایران و سوریه، زیارت حرم مطهر حضرت زینب(س)، زیارت مرقد حضرت رقیه(س) و بازدید از مسجد اموی از دیگر برنامه‌های معاون اول رئیس جمهور در این سفر است.

گفتنی است در این سفر رسمی، هیئتی 40 نفره از فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشورمان معاون اول رئیس جمهور را همراهی می کنند تا ضمن بررسی زمینه های همکاری اقتصادی میان بخش خصوصی دو کشور، برنامه ریزی های لازم برای نحوه سرمایه گذاری در کشور سوریه را مورد بررسی قرار دهند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها