رئیس شورای اجرایی نُجَباء:

از ظرفیت قانون اساسی برای اخراج اشغالگران امریکایی استفاده می‌کنیم

از ظرفیت قانون اساسی برای اخراج اشغالگران امریکایی استفاده می‌کنیم
شنبه 13 بهمن 1397 - 12:02

الشمری در گفتگویی تلویزیونی گفت: گروه‌های مقاومت عراقی از ظرفیت قانون اساسی این کشور برای اخراج کامل نیروهای خارجی استفاده خواهند کرد.

العالم - عراق

به گزارش شبکه خبری العالم، رئیس شورای اجرایی نُجَباء در گفتگوی اختصاصی با شبکه ماهواره‌ای "آسیا" اعلام کرد که این جنبش از همه ظرفیت‌ها برای اخراج نیروهای امریکایی از خاک عراق استفاده خواهد کرد.

«نصر الشمری» با یادآوری این‌که مقاومت اسلامی عراق از سال 2003 با اشغالگران رودررو بوده، هشدار داد که نیروهای وابسته به امریکا قصد دارند با توسل به ترور، منافع واشنگتن را در عراق تأمین کنند.

وی ضمن انتقاد از جریانات سیاسی عراق که اجازه دادند امریکا به بهانه مبارزه با داعش، تعداد نظامیان خود در این کشور را تا 12 هزار نفر افزایش دهد، تصریح کرد: ما از ظرفیت قانون اساسی برای اخراج کامل نیروهای خارجی از عراق استفاده خواهیم کرد.

عضو ارشد نُجَباء خطاب به برخی فرماندهان نظامی که معتقدند عراق به حضور نیروهای امریکایی محتاج است، گفت: چرا می‌خواهید با وابسته نشان دادن کشور، جایگاه میهن خود را تضعیف کنید؟

الشمری همچنین در واکنش به تبلیغات منفی معارضان علیه گروه‌های مقاومت شیعه، خاطرنشان ساخت: ما در مناطق سنی‌نشین غرب عراق طرفداران زیادی داریم. مردم جنگ‌زده موصل و سایر نقاط غربی کشور اوضاع نابسامانی دارند. حضور ما در آنجا قانونی و با هدف کمک‌رسانی و برقراری امنیت است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها