اعتراض دیده بان حقوق بشر به بازداشت وکیل بحرینی

اعتراض دیده بان حقوق بشر به بازداشت وکیل بحرینی
دوشنبه 29 فروردين 1390 - 09:02

ديده بان حقوق بشر در بيانيه اي با اعتراض به بازداشت "محمد التاجر" وکيل مخالفان بازداشت شده بحريني، اين امر را بيانگر وضعيت بد حقوق بشر در اين کشور دانست.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "جو استارک" معاون اداره خاورمیانه سازمان دیده بان حقوق بشر در این بیانیه گفت: نیروهای امنیتی محمد التاجر وکیل بحرینی را بازداشت و اسناد و رایانه او را ضبط کردند.

 

وی افزود، بازداشت این وکیل مشهور بیانگر آن است که دولت بحرین در زمینه حقوق بشر رویکردی منفی را در پیش گرفته است.

 

استارک از مسئولان بحرینی خواست این وکیل را آزاد کرده، و یا اتهامات او را اعلام کنند.

 

بر اساس فهرست تهیه شده توسط جنبش وفاق ملی، این وکیل، چهارصد و نود و نهمین نفری است که توسط دستگاه های امنیتی بحرین بازداشت می شود.

 

دیده بان حقوق بشر تاکید کرد، دست کم 19 نفر از این بازداشت شدگان پزشک هستند.

 

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در لیبی

 هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در لیبی
دوشنبه 29 فروردين 1390 - 11:12

عضو جمعيت امدادرساني پزشکي و غذايي ليبي درباره کمبود شديد آب، مواد غذايي و دارو در اکثر مناطق اين کشور و بروز فاجعه انساني هشدار داد.

"سامی مصراتی" روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: اکثر مناطق لیبی به دلیل حمایت محدود بین المللی با کمبود شدید مواد غذایی، آب، دارو و تجهیزات پزشکی روبرو شده است.

 

وی با انتقاد از بی توجهی جامعه جهانی به اوضاع انسانی مردم لیبی گفت: برخی از کشورها فقط کمک های بسیار محدودی کرده اند و جامعه جهانی اقدام دیگری برای ارایه کمک های انسانی به مردم لیبی نکرده است.

 

عضو جمعیت امدادرسانی پزشکی و غذایی لیبی درباره اوضاع شهر محاصره شده "مصراته" اظهار داشت: این شهر در وضعیت فاجعه باری بسر می برد، زیرا ساکنان آن با کمبود شدید مواد غذایی، دارو و سوخت مواجهند، و امکان رساندن مواد غذایی به شهر مصراته تقریبا وجود ندارد؛ ذخایر سوخت این شهر نیز پایان یافته است، به گونه ای که مردم زخمی ها و آسیب دیدگان را پای پیاده یا با استفاده از چهارپایان منتقل می کنند.

 

مصراتی از همه ملتهای عربی و اسلامی و افراد خیرخواه در جهان خواست به برادران خود در لیبی کمک کنند.

 

وی درباره شیوه رساندن کمک های انسانی به مردم لیبی اظهار داشت: مردم کشورهای عربی واسلامی و افراد خیرخواه می توانند کمک ها را به مرزهای تونس برسانند زیرا در آنجا گروههایی هستند که می توانند این کمک ها را به داخل لیبی منتقل کنند.

 

مصراتی امکانات جمعیت امدادرسانی پزشکی و غذایی لیبی برای کمک به مردم را بسیار محدود توصیف کرد و گفت: فعالیت این جمعیت به کمک های مردم لیبی در خارج از کشور و برخی داوطلبان متکی است، و از این رو نمی تواند کمبود شدید دارو و مواد غذایی را جبران کند.

 

مصراتی خاطرنشان کرد: این جمعیت تلاش می کند فقط داروهای ضروری را تهیه کند زیرا به دلیل بالارفتن قیمت داروها نمی تواند مقادیر لازم دارو را فراهم کند.

 

وی افزود: میزان نیازها خیلی بیشتر از امکانات جمعیت امدادرسانی پزشکی و غذایی لیبی است لذا به اقدام نهادهای حکومتی و نهادهای بین المللی برای برطرف کردن بحران نیاز است.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها