پاکستان، هند را به نقض آتش بس در کشمیر متهم کرد

پاکستان، هند را به نقض آتش بس در کشمیر متهم کرد
سه شنبه 21 اسفند 1397 - 12:41

پاکستان روز سه شنبه اعلام کرد نظامیان هندی روز گذشته با آتش باری در خط کنترل و به قتل رساندن یک شهروند پاکستانی بار دیگر آتش بس بین دو کشور را نقض کردند.

العالم ـ آسیا

تارنمای تی آر تی نیوز پاکستان به نقل از ارشد نقوی رئیس پلیس محلی گفت، فرد کشته‌شده در حین انتقال دختر خود از منطقه کشمیر به محل امن‌تر دیگری مورد اصابت نظامیان هندی قرار گرفت.
پیش از آن سرهنگ «راجیش کالیا» سخنگوی ارتش هند، نیروهای پاکستانی را به دلیل تیراندازی به شهروندان غیرنظامی در منطقه کشمیر تحت کنترل هند مورد انتقاد قرار داده بود.
به گزارش ایرنا، تنش بین دو کشور هند و پاکستان در روزهای اخیر و به‌ دنبال حمله انتحاری مرگبار در کشمیر تحت کنترل هند شدت گرفته است. در آن حمله انتحاری دست کم چهل مامور پلیس کشته شده اند. این حمله زمانی صورت گرفت که ستونی متشکل از ۷۰ خودرو، حدود ۲۵۰۰ نظامی را در بزرگراه سرینگر- جامو جابجا می کرد. بر این اساس، یک خودرو که حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلوگرم مواد منفجره حمل می کرد، تا خود را به یکی از اتوبوس های حامل نظامیان کوبید.
این حمله پرتلفات ترین حمله در کشمیر تحت کنترل هند، در سی سال گذشته عنوان شده است. یک گروه جدایی طلب مستقر در پاکستان با نام 'جیش محمد' مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها