فرمانده نداجا:

دشمن خطا کند، این جواب دندان شکن همواره به صورت متناوب تکرارپذیر است

دشمن خطا کند، این جواب دندان شکن همواره به صورت متناوب تکرارپذیر است
دوشنبه 3 تير 1398 - 12:40

فرمانده نیروی دریایی ارتش (نداجا) با تاکید بر این که در صورت خطای دشمن آن را غافلگیر می کنیم، گفت: با اتکا به جوانان انقلابی به نقطه ای رسیده ایم که با اقتدار روی پای خود ایستاده و می توانیم امنیت منطقه را برقرار و دست دشمن را کوتاه کنیم.

العالم - ایران / سیاسی

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «حسین خانزادی» در بازدید از مراکز دانشگاهی و صنعت دفاعی وزارت دفاع مستقر در استان فارس، به توانمندی‌های نیروهای مسلح که در روزهای اخیر به نمایش گذاشته شد، اشاره کرد و افزود: دشمن پیشرفته‌ترین، هوشمند ترین و پیچیده‌ترین هواپیمای گشت و شناسایی خود را به منطقه ممنوعه اعزام و همگان ساقط شدن این فروند هواپیمای بدون سرنشنین را دیدند و به جرأت می‌گوییم این جواب دندان شکن همواره به صورت متناوب تکرارپذیر و دشمن آن را می‌داند.

وی با تاکید بر اینکه امروز شاهد موفقیت‌ها و دستاوردهای جدید مجموعه ارزشمند صنعت دفاعی هستیم، خاطرنشا: کرد استفاده از ظرفیت‌های موجود در مجموعه‌های نیروی انسانی وزارت دفاع به ویژه جوانان عزیز باعث بالا رفتن روحیه و امید به آینده روشن‌تر شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش به توفیق شرفیابی اخیر خود خدمت فرماندهی معظم کل قوا اشاره کرد و گفت: در این دیدار با ارزش، معظم له بر بالا بردن میزان آمادگی در تمام سطوح تاکید کردند و فرمودند نیروی دریایی ارتش به واسطه دارا بودن یگان‌های سنگین که می‌تواند در عمق و مسافت‌های طولانی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین با توجه به اوضاع پیچیده و حساس پیرامون جمهوری اسلامی ایران که البته خیلی هم تازگی ندارد، بی‌شک نوک پیکان تهدیدات دشمن نیروهای دریایی و به ویژه نیروی دریایی ارتش است.

امیر خانزادی به موضوع مهم مصونیت بخشی به یگان‌های شناور پرداخت و عنوان کرد: صحنه رزم دریا که شامل رزم سطحی، زیرسطحی و پروازی می‌شود، به این معناست که یکان‌های سطحی بتوانند در برابر حملات دشمن از خود دفاع کرده و این تفاوت عمده صحنه رزم در دریا با سایر صحنه‌های جنگ است.

وی ادامه داد: امروز شاهد این تجهیزات راهبردی در بخش سونار و سنجنده های زیر آبی در مجموعه دانشگاهی مالک اشتر هستیم که می‌تواند صحنه‌های نبرد در زیر آب را پایش و در صورت خطا، دشمن را در زیر آب شناسایی و با تسلیحات یگان‌های شناور که در اختیار دارند آنها را غافلگیر کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: صنعت دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز محصولات جدید را به نیروی دریایی ارتش معرفی کرد که می‌تواند مصونیت بخشی در یگان‌های شناور در لایه‌های مختلف دفاعی و مکانیزه را فراهم کند و این برای نداجا خیلی ارزشمند است.

وی اظهار داشت: امروز در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که اگر صحبتی از جنگ اراده‌ها می‌شود بی شک بخش عظیمی از آن استفاده از ظرفیت‌های بومی است که به دست جوانان و فرزندان این مملکت ایجاد شده است.

بنا بر این گزارش، امیر دریادار خانزادی به همراه جمعی از معاونین و فرماندهان نداجا باحضور در استان فارس ضمن حضور در مجتمع دانشگاهی علوم و فناوری هوادریای مالک اشتر، از صنعت تولید دفاعی صنایع دفاع تسلیحات شهدای فجر و همچنین گروه صنایع دریایی شهید صفایی بازدید و از نزدیک روند ساخت یگان‌های نیروی دریایی ارتش را مورد بررسی قرار داد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها