کویت در نشست منامه شرکت نمی‌کند

کویت در نشست منامه شرکت نمی‌کند
سه شنبه 4 تير 1398 - 10:32

برخی منابع دیپلماتیک عالی‌رتبه کویت از تصمیم این کشور برای عدم مشارکت در نشست اقتصادی منامه که نخستین مرحله اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» است، خبر دادند.

العالم- آسیا

برخی منابع عالی‌رتبه کویت گفتند که این کشور با توجه به موضع اصولی کویت در حمایت از فلسطینیان، در نشست منامه شرکت نمی‌کند.

روزنامه کویتی «الرأی» به نقل از این منابع نوشت: «تصمیم کویت برای تحریم کارگروه منامه با توجه به موضع اصولی کویت در حمایت از برادران فلسطینی اتخاذ شد».

نمایندگان پارلمان کویت در جلسه روز دوشنبه(دیروز) به درخواست از دولت برای تحریم نشست منامه رأی مثبت دادند.

در بیانیه‌ای که از سوی «مرزوق الغانم» رئیس پارلمان قرائت شد، آمده بود: «کویت دائما حامی فلسطین بوده و عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها را نقض اصول خود می‌داند، برخی‌ها می‌خواهند هزینه‌های عادی‌سازی روابط را بر کشورهای حاشیه خلیج تحمیل کنند، اما با توجه به اینکه جامعه کویت مخالف عادی‌سازی است از دولت می‌خواهیم که موضع قاطع خود در خصوص تحریم این نشست در بحرین را اعلام کند».

در همین ارتباط «صباح الخالد» وزیر خارجه کویت در واکنش به این بیانیه گفت: «دولت بر پایبندی به اصول خود در خصوص حمایت از آرمان فلسطین تأکید دارد و ما چیزی را می‌پذیریم که برادران فلسطینی ما آن را بپذیرند و امیدواریم که آمریکایی‌ها نیز ارکان اصلی و اصول مشروع را در پیدا کردن راهکار حل قضیه فلسطین در نظر بگیرند».

فارس

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها