محمود عباس: فلسطین میانجی گری آمریکا را نمی‌پذیرد

محمود عباس: فلسطین میانجی گری آمریکا را نمی‌پذیرد
پنج‌شنبه 13 تير 1398 - 02:12

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به اظهارات جرد کوشنر مشاور ارشد و داماد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، وی را به دروغ گویی متهم و تاکید کرد که فلسطین میانجی‌گری یکجانبه ایالات متحده را نخواهد پذیرفت.

العالم-فلسطین

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، محمود عباس گفت: از پیمان اسلو تاکنون میانجی‌گری تازه ای از سوی آمریکایی ها انجام نشده و اگر هم انجام شده، واشنگتن در آن شرکت نداشته است.

وی افزود: مذاکرات اسلو هشت ماه بدون آگاهی آمریکایی‌ها ادامه داشت.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین یادآورشد که این را برای ثبت در تاریخ می گویم: وقتی آمریکایی‌ها فهمیدند که ما یک توافق اولیه‌ای را امضا کردیم، پیشنهاد دادند که توافق روی برگه آمریکایی باشد چرا که پیشتر، اطلاعی از آن نداشتند.

وی تاکید کرد که دولت ترامپ باید راه حل مربوط به تشکیل دو کشور، قدس شرقی به عنوان سرزمین اشغالی و مشروعیت بین‌المللی به عنوان پیش زمینه گفت وگو را به رسمیت بشناسد. ما چیزی غیر از این را قبول نداریم.

عباس به نشست آمریکایی-صهیونیستی بحرین اشاره کرد و گفت: کارگروه اقتصادی کوشنر در منامه با سخنان وی آغاز شد و با سخنانش نیز به پایان رسید.همه آنها سخنان کذبی است که از سوی کوشنر اختراع شده است.

وی در واکنش به اظهارات روز چهارشنبه کوشنر نیز گفت: چه چیزی در منامه ارائه دادند که ما را متهم به شکست آن می‌کنند؟ اگر اسرائیل به توافقنامه های امضا شده پایبند نباشد، ما همه آنها را ملغی خواهیم کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها