القدس العربی: معترضان اتیوپیایی فریاد زدند «فلسطین را آزاد کنید»

القدس العربی: معترضان اتیوپیایی فریاد زدند «فلسطین را آزاد کنید»
شنبه 15 تير 1398 - 11:37

یک روزنامه عربی گزارش کرد، یهودیان آفریقایی‌تبار در جریان تظاهرات ضد نژادپرستی در تل‌آویو، شعارهایی در حمایت از فلسطین و آزادی آن سر دادند.

العالم -فلسطین اشغالی

فعالان در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی ویدئویی از یهودیان اتیوپیایی‌تبار ساکن فلسطین اشغالی منتشر کردند که در جریان تظاهرات ضد نژادپرستی در فلسطین اشغالی، شعارهایی در حمایت از آزادی فلسطین سر می‌دهند.

روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی گزارش داد: تظاهرات‌کنندگان در این ویدئو در حالی که یکی از خیابان‌ها را مسدود کردند به زبان‌های عربی، عبری و انگلیسی، الله اکبر و فلسطین را آزاد کنید و شعارهایی دیگر سر می‌دهند.

خیابان‌های شهرهای فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو، وادی‌الخلیل و حیفا شامگاه دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه شاهد تظاهرات و اعتراضات گسترده چند هزار مهاجر آفریقایی به خشونت و نژادپرستی پلیس رژیم صهیونیستی علیه اتباع آفریقایی بود.

تظاهرات و اعتراض در فلسطین اشغالی در روزهای گذشته تا کنون بیش از 300 مجروح بر جا گذاشته است. حداقل ۲۰۰ معترض و ۱۱۰ نیروی پلیس رژیم صهیونیستی مجروح شده‌اند. چند خودرو به آتش کشیده یا تخریب شده، چندین خیابان اصلی در تل‌آویو و حیفا مسدود شده و دست‌کم ۱۳۵ نفر از معترضان نیز بازداشت شدند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها