مجلس اعلای شیعیان لبنان اعدام دو جوان بحرینی را محکوم کرد

مجلس اعلای شیعیان لبنان اعدام دو جوان بحرینی را محکوم کرد
يکشنبه 6 مرداد 1398 - 00:10

مجلس اعلای شیعیان لبنان در بیانیه‎ای اعدام دو جوان معارض بحرین را به شدت محکوم کرد.

العالم-لبنان

«عبدالامیر قبلان» رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان، اعدام روز دوشنبه دو جوان مخالف سیاست‌های آل‎خلیفه را «به شدت» محکوم کرد.

وی گفت که دو جوان اعدامی بحرین در زمره شهدای مظلومی به شمار می‎روند که منامه آنها را در قالب اعمال سیاست‌های ظالمانه در حق بحرینی‎های خواهان مطالبات مشروع مردم این کشور، به شهادت رسانیده است.

به گزارش العهد، قبلان تاکید کرد که درخواست‎های نهادهای مختلف حقوق بشری در جهان برای اعدام اجرای حکم اعدام دو جوان بحرینی هم بی‌فایده بود و دولت بحرین همانطوری که درهای گفت‎وگو را به روی معارضان بست، تمام استاندارهای قانونی، انسانی و حقوقی را نقض کرده است.

«احمد عیسی الملالی» (۲۴ ساله) و «علی محمد العرب» (۲۵ ساله) د و جوان بحرینی هستند که به اتهام قتل یک افسر وزارت کشور در سال ۲۰۱۷ اعدام شدند.

مقامات بحرینی مدعی شدند که این دوجوان شیعی پس از اعتراف اعدام شدند، این در حالی است که جمعیت الوفاق بحرین گفته اعترافات دو جوان اعدام شده تحت شکنجه بوده است.

غرب منامه روز شنبه شاهد اعتراضات مردم معترض به اعدام دو جوان شیعی این کشور بود که با ورود نیروهای امنیتی این کشور به خشونت و درگیری کشیده شد و نظامیان بحرینی برای متفرق کردن معترضان گاز اشک‌آور شلیک کردند.

بحرین از فوریه 2011 تاکنون صحنه اعتراضات مخالفان آل‌خلیفه است، اما دولت این کشور به جای پرداختن به مطالباتشان، هر بار شماری از معترضان به رژیم آل خلیفه را به بهانه‎های واهی مانند اخلال امنیت و تلاش برای انجام اقدامات تروریستی اعدام می‎کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها