درخواست ترکیه از سازمان ملل برای نقش آفرینی بیشتر در مناقشه کشمیر

درخواست ترکیه از سازمان ملل برای نقش آفرینی بیشتر در مناقشه کشمیر
يکشنبه 27 مرداد 1398 - 09:44

وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای از سازمان ملل درخواست کرد نقش فعال‌تری ردر زمینه رفع تنش در جامو و کشمیر ایفا کند.

العالم- ترکیه

ترکیه روز شنبه از سازمان ملل متحد خواست تا در چارچوب قطعنامه‌های خود نقش فعال‌تری در حل بحران جامو و کشمیر ایفا کند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح»، وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای از رایزنی‌ها و جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز جمعه و در مورد تحولات اخیر در منطقه جامو و کشمیر استقبال کرد. وزارت خارجه ترکیه همچنین بر حل و فصل اختلاف موجود در این منطقه از طریق گفتوگو بین طرفین تاکید کرد.

آنطور که روزنامه دیلی صاباح گزارش کرده ، دستگاه دیپلماسی ترکیه همچنین آرامش و اجتناب از اقدامات یک جانبه که باعث افزایش تنش می‌شوند را خواستار شد.

درگیری‌ها بین هند و پاکستان بعد از آن تشدید شد که «نارندرا مودی»، نخست‌وزیر هند خود مختاری منطقه مورد مناقشه کشمیر را به بهانه‌هایی مانند ایجاد فساد و تروریسم، لغو کرد. از پنجم اوت (14 مرداد) و بعد از این که دولت هند خودمختاری جامو و کشمیر را لغو کرد، در کشمیر حکومت نظامی برقرار شده و ارتباط تلفنی از داخل این منطقه با دیگر نقاط جهان هم غیرممکن شده است.

خبرگزاری «رویترز» روز جمعه در این زمینه گزارش کرد که دولت فدرال هند در واکنش به شکایات از اقدامات دولت این کشور برای مسدود کردن شبکه‌های مخابراتی و اینترنتی در کشمیر، از رفع این محدودیت‌ها تا چند روز آینده خبر داد.

آخرین اخبار رسیده از جامو و کشمیر از تداوم درگیری‌ها بین نیروهای امنیتی و ساکنان منطقه حکایت دارد. آنطور که خبرگزاری رویترز شنبه شب به وقت تهران گزارش کرد در ادامه درگیری‌ بین نیروهای امنیتی هند و اهالی شهر «سریناگار» دستکم ۶ نفر مجروح شدند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها